Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Iespēja veikalos iegādāties alkoholu

Redakcija

Autors • 24.09.2009.

Burtu lielums

Vai atbalstāt Saeimas komisijas priekšlikumu par stundu – līdz pulksten 23 – pagarināt iespēju veikalos iegādāties alkoholu? – vakar vaicājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Arisa no Jaunkalsnavas: – Mēs pēc tam, kad dzirdējām šo ziņu televīzijā, mājās pārrunājām šo jautājumu un nospriedām, ka tas tomēr nav pareizi. Visu laiku karojām pret alkohola tirdzniecību nakts stundās, tagad ar vieglu roku atkal atļaujam. Jocīgi sanāk. Vai nu no tā valsts tik ļoti iegūs?

Česlavs no Bērzaunes: – Kas attiecas uz alkohola kvalitāti, tad, protams, labāk, lai pērk veikalā, nevis točkās. Bet, no otras puses, protams, tas nav veids, kā iegūt papildu līdzekļus. Vai tiešām alkohols ir vienīgais, ar ko valstij pelnīt šajos krīzes laikos, kad cilvēkiem jau tā nav naudas? Kā pēdējais salmiņš, pie kā ķerties. Smieklīgi.

Edgars no Mētrienas:
– Nezinu, krīzes laikā varbūt arī labi, vismaz ražotājiem, arī tirgotājiem ienākumi būs lielāki. Savukārt valsts kasē ienāks nodokļi. Tāpat jau naktī alkohols tiek meklēts točkās. Lai labāk tomēr lieto legāli nekā nelegāli. Manuprāt, tie, kas dzer alkoholu, to arī dzers, tas tāpat kā ar smēķētājiem.

Ziedīte no Praulienas: – Īstenībā labāk, lai pagarina iespēju nopirkt alkoholu veikalos līdz pulksten 23, nekā tas tiek iegādāts pa kaktiem. Mazāk saindēsies utt. Arī valstij ienāks nodokļi, veikaliem lielāks apgrozījums. Iespējams, viens otrs lielveikals pagarinās darba laiku. Protams, no otras puses – katram kokam ir divi gali, un neba alkohola lietošana ir tā, ko mums balstīt.

Astrīda no Sarkaņiem: – Es domāju, ka tas nav pareizs ierosinājums. Pēdējo kapeiku cilvēkiem izvilks, priekš maizes nebūs. Kas jau gribēs, tāpat nopirks, un nav nekādas vajadzības pagarināt pārdošanas laiku. Kādam varbūt pietrūks divpadsmitos naktī. Ko tad, tirgosim visu nakti? Es jau kaut kur tādu variantu dzirdēju. Gadiem ilgi ierobežojām, tagad tik viegli atkal atļaujam. Nav tas pareizais risinājums, nav!

Aptauju veica
BAIBA MIGLONE

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px