Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Krājumi ziemai

Redakcija

Autors • 21.09.2009.

Burtu lielums

Vai ziemai krājumi jau sagādāti, un kāda šogad padevusies raža? – vakar vaicājām Praulienā un Lazdonā sastaptajiem cilvēkiem.

Mudīte no Cēsīm: – Jā, nu principā viss, kas dārzā izaudzis, ir novākts un krājumi ziemai sagatavoti. Tā kā dzīvojam laukos, ir gan pašiem savi kartupeļi, gan bietes un burkāni, gurķi iemarinēti, ievārījums savārīts, kompots ielikts. Ģimene nav liela, esam trīs cilvēki, bet tāpat tas ir liels atspaids. Netālu no mājām ir mežs, un arī sēnes ir salasītas, jo tās mums visiem garšo.

Jānis no Lazdonas: – Viss jau tā kā būtu sagatavots – gan kartupeļi, gan daudz kas cits, kas tepat dārziņā izaudzis. Ir gan ievārījumi, gan kompoti salikti. Mani vairāk satrauc malkas jautājums, ar vienu pensiju ir grūti iztikt, jo sieva pensiju nesaņem. Tagad vēl to pašu par 10 procentiem samazināja.

Veronika no Lazdonas:
– Tāpat kā visiem te, Lazdonā, dzīvojošajiem, ir savs dārziņš, kurā cenšamies visu nepieciešamo izaudzēt. Šogad gan ne īpaši padevās, bet tāpat jau šis un tas izaudzis. Gurķi ir ziemai ielikti, kāda kompota burka, ievārījums. Sēnes lasām, tepat mežmalā pāri laukam ir labas sēņu vietas. Tās gan ziemai negatavojam, bet mērce sanāk gardu gardā.

Gita no Lazdonas: – Es pati nekonservēju, vīramātei tas ļoti labi padodas. Gurķu gan šogad nav īpaši daudz, bet tā jau visa kā pietiek. Kartupeļus nedaudz iestādām pirmajai ēšanai, bet ziemai pērkam. Nav tik lieli mums tie dārzi. Ir arī āboli. Vectēvs sēņo, vecāmamma ogo, tā ka arī meža veltes ziemai tiek gatavotas. Tagad tādi laiki, ka par ziemu jādomā.

Genādijs no Lazdonas: – Jā, ziemai esam sagatavojušies. Kartupeļi novākti. Arī burkāni, bietes, kāposti, gurķi, kabači, sīpoli – viss, kas iztikšanai nepieciešams. Arī ābolu raža laba. Kartupeļu gan šogad ir mazāk. Diezgan lieli līdzekļi vajadzīgi, lai dārziņu apstrādātu. Tāpat bez mēsliem nekas neizaug, tāpēc lētāk ir nopirkt. Sēnēs labprāt aizeju, arī pamakšķerēt. Vārdu sakot, badā jau nu nomirt nevar. Tikai darba diemžēl nav.

Aptauju veica
BAIBA MIGLONE

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px