Jau 13. jūnijā sākās Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas ierosinātā notariāli apstiprinātu parakstu vākšana referendumam par tautas vēlēta Valsts prezidenta institūcijas ieviešanu Latvijā.
Sociāldemokrātiem nav pieņemams, ka Valsts prezidentu ievēlē Saeimas simts deputāti, tāpēc ir sagatavojuši šādu Satversmes 35. panta projektu: "Valsts prezidentu uz četriem gadiem ievēlē pilntiesīgi Latvijas pilsoņi, kas uz vēlēšanu dienu sasnieguši 18 gadu vecumu. Valsts prezidenta ievēlēšanas kārtību nosaka likums."
Mēģināju noskaidrot, kā veicas ar notariāli apstiprinātu parakstu vākšanu, lai varētu sarīkot referendumu un panāktu, ka Valsts prezidentu ievēlētu tauta. Tas nebūtu slikti.
Madonieši savu viedokli var paust Madonā, Poruka ielā 1, kur parakstus notariāli apstiprina un pieņem zvērināts notārs Jānis Brants. Viņš atklāja, ka pagaidām šo iespēju izmanto maz interesentu. Tiesa, Madonā dzīvo vairāki cilvēki, kas jau parakstījušies par atbalstu referendumam. Tie ir LSDSP Madonas nodaļas delegāti, kas piedalījās savas partijas 39. ārkārtas kongresā. Tomēr kopumā aktivitāte ir maza.
Jāatzīmē, ka šoreiz par parakstu apstiprināšanu nav jāmaksā. Izdevumus sedz LSDSP.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 28.07.2007.
Autors: GUNĀRS ZEMZARS