Ceturtdien Cesvaines pusē 1982. gadā dzimis motocikla vadītājs notrieca 14 gadu vecu pusaudzi, kas guva ļoti smagas traumas. Cietušās stāvoklis bija tik kritisks, ka transportēšana uz neatliekamās medicīniskās palīdzības stacionāriem Valmierā vai Rēzeknē nebija iespējama.
Sākotnējās ziņas liecināja, ka sešas stundas ilgusī komplicētā operācija Madonas slimnīcā meitenei bijusi veiksmīga. Operāciju bijis iespējams veikt tikai pateicoties tam, ka Madonas slimnīcai bija saglabāta iespēja diennakts režīmā uzturēt anesteziologus un ķirurgus. Taču priecīgajai ziņai sekoja traģisks pavērsiens – dažas stundas pēc operācijas pusaudze tomēr mirusi.
SIA „Madonas slimnīca" valdes priekšsēdētājs Bruno Kokars atzina, ka situācija bijusi smaga: – Operāciju veica Katastrofu medicīnas centra ķirurgs no Rīgas, jo mums pašiem nav sertificēta bērnu ķirurga. Toties pie mums bija vajadzīgie apstākļi operēšanai. Izrādījās, ka gūtās traumas nav savienojamas ar dzīvību. Operējot pusaudzei tika atklāti ļoti bīstami ievainojumi, kas arī bija vainojami pie meitenes nāves. Situācija patiešām bēdīga un traģiska.
Par notikušo ir uzsākts kriminālprocess.
Autore: LAURA VOITIŅA