Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Biznesa inkubatorā “sildīs ekonomiku”

Redakcija

Autors • 12.09.2009.

Biznesa inkubatorā “sildīs ekonomiku”
Burtu lielums

Arī Madonā tagad ir biznesa inkubators, ko 10. septembrī svinīgi atklāja projekta grupa, kuru pārstāvēja Cēsu biznesa inkubatora valdes priekšsēdētājs Dairis Cālītis, projektu vadītājs Agris Lapiņš, Madonas biznesa inovāciju un informācijas centra (BIIC) vadītāja Dace Āriņa, projektu vadītāja Janīna Apsīte.

Pēc simboliskas atklāšanas lentes pārgriešanas sekoja neliela prezentācija un biznesa inkubatora "Magnus" atvērto durvju diena, kad interesenti varēja uzzināt par šeit piedāvātajām iespējām. Tika izskaidrota arī inkubatora nosaukuma "Magnus" izvēle. Tulkojumā no latīņu valodas šis vārds nozīmē "spēks", "vara". Kādā citā vārdnīcā no senskandināvu valodas šis vārds tika iztulkots kā "spēka māja".

Sagadīšanās vai likumsakarība, bet Madonā atklātais biznesa inkubators "Magnus" atrodas namā, kur kādreiz darbojās katlumāja. Arī Cēsīs biznesa inkubators atradis mājvietu bijušajā katlumājā, bet Alūksnē vēl piemērota vieta ir jāmeklē. Līdz ar to tika apspēlēta "ekonomikas sildīšanas" iespēja.

Tagad pēc SIA "Halle B" nama rekonstrukcijas darbiem no katlumājas palicis vien lielais skurstenis, tāpēc arī, norādot biznesa inkubatora atrašanās vietu Madonā, Rūpniecības ielā 20, tiek minēts "Skursteņa māja".

Dace Āriņa par projektu, kas īstenots kopā ar Cēsu biznesa inkubatoru, pakavējās pie idejas attīstības: – Biznesa inkubatora projektā Madonas BIIC iesaistījās kā partneri, bet tas bija mūsu ilgi lolots sapnis. Biciņš strādā nu jau 11 gadu, un jau no pirmsākumiem mums ir bijusi aktuāla biznesa inkubatora ideja. Ir bijuši dažādi projekti, iespēja apskatīties, kā inkubatori strādā citās valstīs. Sadarbībā ar tolaik Madonas pilsētas domi var minēt vismaz trīs mēģinājumus, sākot ar projektu "Baltijas kiberpilsēta", sadarbojoties ar Valmieras pilsētas domi, Tartu tehnoloģisko centru un Interreg III programmas projektu. Plāni bija ambiciozi, jo bijām nolūkojuši ēku Madonā, Saules ielā 9, jau bijām tikuši līdz tehniskajam projektam ēkas rekonstrukcijai, bet tajā laikā neveicās. Līdz ar to nospriedām, ka laikam šai idejai nav lemts attīstīties. Kad pagājušajā gadā nāca informācija, ka ir atvērta valsts atbalsta programma uzņēmējdarbības atbalstam, paredzot ES fondu piesaisti, sākām interesēties, bet sapratām, ka BIIC ir pārāk mazs un mums nav īstu iespēju piedalīties projektu konkursā (programma neparedzēja pašvaldības iesaistīšanos). Pienāca šā gada janvāris, kad piezvanīja Agris Lapiņš un pieteicās atbraukt ciemos un runāt par biznesa inkubatora izveidi. Sekoja tikšanās arī ar Cēsu biznesa inkubatora valdes priekšsēdētāju Dairi Cālīti, un tad biznesa inkubatora idejā ieķērāmies ar nagiem. Maijā Cēsu biznesa inkubators iesniedza projekta pieteikumu LIAA, paredzot, ka tam pievienosies biznesa inkubatori Madonā un Alūksnē (Latvijā pavisam paredzēts izveidot 9 biznesa inkubatorus). Vienubrīd dzīvojām neziņā, bet viss beidzās veiksmīgi – projekts tika apstiprināts. Līdz ar to ir sagaidīts vēsturiskais brīdis, ka Madonā ir atvērts biznesa inkubators "Magnus". Tomēr līdz ar atklāšanu nekas nav beidzies, īstenībā viss tikai sākas. Ir ražas laiks, ienākas pirmās sēklas, kas mums nākamgad būs jāsēj un jāmēģina no tām ko izaudzēt. Kaut zinām, kādam ir jābūt iznākumam, ir daudz vienādojumu ar nezināmo, kas mums jāatrisina ar vislielāko vēlēšanos, lai inkubators sevi attaisnotu.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS 12.09.2009.

Autore: IVETA ŠMUGĀ

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px