Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Mājsaimniecībām elektrības norēķinu kartes

Redakcija

Autors • 10.09.2009.

Burtu lielums

Kādas ir jūsu domas par „Latvenergo" un Ekonomikas ministrijas vienošanos dāvināt trūcīgām mājsaimniecībām elektrības norēķinu kartes katrai par 500 kilovatstundām jeb elektrību par 37 latiem? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madoniete Baiba Vējiņa: – Daudziem tas būs labs atspaids, it īpaši tagad, kad drīz sāksies apkures sezona un būtiski palielināsies komunālo maksājumu slogs. Elektrības patēriņš gan man nav liels, es lietoju tikai tik, cik nepieciešams. Man ir arī zāles pļāvējs u. c., bet pa naktīm elektrību veltīgi nesvilinu un neko ieslēgtu neatstāju. Arī par elektrību vienmēr laikus samaksāju.

Madoniete Jekaterina: – Es par šādu akciju pirmo reizi dzirdu, bet arī elektrību es patērēju ļoti maz. Dzīvoju viena, saņemu pensiju un tik tikko spēju galus savilkt kopā, jo dzīvoju labiekārtotā vienistabas dzīvoklī, ko savulaik man piešķīra darbavieta.

Jānis Stiprais no Sarkaņiem:
– Tā ir ļoti laba iniciatīva – sniegt atbalstu tieši trūcīgākajiem iedzīvotājiem, tiem, kam klājas visgrūtāk. Arī izvēlētais palīdzības veids ir labs, jo piešķirtās norēķinu kartes varēs izmantot tikai patērētās elektrības apmaksai. Nebūs tā, kā ar piešķirtajiem naudas pabalstiem, kur daļa tos iztērē nevis paredzētajam mērķim, bet kā ienāk prātā, tai skaitā arī nodzer. Turklāt 500 kilovatstundu apmaksa ir diezgan ievērojama palīdzība, kā patiešām daudziem pietiks visiem rudens un ziemas mēnešiem.

Madonietis Alberts: – Grūti jau tā pateikt, kurš variants ir labāks – samazināt elektroenerģijas tarifu visiem patērētājiem vai tikai maznodrošinātajiem iedzīvotājiem, jo krīze jau skārusi visus – gan iedzīvotājus, gan ražošanas uzņēmumus. Es dzīvoju nelielā istabiņā un elektrību patērēju salīdzinoši maz.

Malda no Mārcienas:
– Katra palīdzība ir apsveicama, tomēr, manuprāt, būtu labāk, ja elektroenerģijas tarifu samazinātu visiem, jo tad grūtos laikus, kad daudzi ir palikuši bez darba, būtu vieglāk pārdzīvot. Daudziem, arī tiem, kam ienākumi varbūt tikai nedaudz pārsniedz noteikto ienākumu minimumu, taču šīs elektrības maksājumu kartes netiks.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px