Jauno mācību gadu reizē ar 501 skolu Latvijā aktīvi uzsākusi skolu vadības sistēma „e-klase".
Bijušā Madonas rajona teritorijā „e-klasi" izmanto Mārcienas pamatskola un Kalsnavas pamatskola.
– Salīdzinājumā ar pagājušā gada 1. septembri „e-klasei" pievienoto skolu skaits ir audzis par 111 skolām, – informē „e-klases" projekta vadītāja Zane Vītoliņa. – Ieinteresētību izmantot „e-klasi" veicinājis fakts, ka skolu vadības sistēma tiek pastāvīgi uzlabota un tajā regulāri ieviestas jaunas iespējas, kas atvieglo skolu administrācijas darbu. Jaunajā mācību gadā ikviena skola, kas izmanto „e-klasi", tās ietvaros bez papildu samaksas var veidot savu iekšējo skolas mājas lapu. Skolām sagatavoti arī jauni atskaišu veidi. Piemēram, skolēnu uzvedības žurnāls, kas ļauj sekot līdzi viņu uzvedības tendencēm.
Jaunajā mācību gadā padomāts arī par vecākiem, kas izmanto "e-klases" pakalpojumus. Tagad iespējams atteikties no ikvakara informatīvo īsziņu saņemšanas. Ziņas par bērna sekmēm var apskatīt tiešsaistē un ziņojumus saņemt e-pastā, bet „e-klases" pakalpojumu abonēšanu var veikt, norēķinoties ar abonēšanas īsziņu vai internetā ar maksājuma kartēm, kas ir lētāk.
Skolu vadības sistēma „e-klase" Latvijas skolās darbojas kopš 2005. gada sākuma, tās izstrādātājs ir informācijas tehnoloģiju uzņēmums SIA „DEAC". „e-klase" ir centralizēta informatizācijas sistēma, kam skolas pieslēdzas, izmantojot interneta tīklu. Katrai skolai ir sava „e-klases" vide, kurā skolotāji reģistrē mācību stundas un skolēnu vērtējumus.
Autore: INESE ELSIŅA