– Ar kādām noskaņām esat uzsākuši jauno mācību gadu un vai 1. septembri izjutāt kā svētku dienu? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem skolēniem.
Madoniete Aija Ozoliņa: – Uz skolu 1. septembrī nācām ar gaišām domām. Es mācos Madonas Valsts ģimnāzijas 12. klasē, un tas nozīmē, ka mums, divpadsmitajiem, šis mācību gads būs īpašs, jo 1. septembris kā skolēniem mums ir pēdējais. Nākotnes vīzijas, ko darīšu pēc 12. klases beigšanas, ir jau iezīmējušās, bet tās atklāt vēl ir pāragri.
Madoniete Rasa Auziņa: – Arī es mācos Madonas Valsts ģimnāzijas 12. klasē, līdz ar to šis mācību gads ir arī atbildīgāks. Pavasarī būs eksāmeni un vajadzēs izvēlēties, kur mācīties tālāk, bet pagaidām vēl neesmu izlēmusi. Šogad svētku izjūta 1. septembrī bija pat lielāka nekā citus gadus, varbūt tāpēc, ka šis mācību gads tomēr ir pēdējais, bet arī pats svinīgais pasākums Saieta laukumā bija ļoti jauks.
Madoniete Sintija: – Es mācos Madonas pilsētas 2. vidusskolas 4. klasē. Pirmā skolas diena man ļoti patika, bet šodien jau notika pirmās mācību stundas. Man vislabāk patīk angļu valoda, matemātika, latviešu valoda. Un arī zīmēt patīk, varbūt iešu arī mākslas skolā.
Madoniete Kristīna:
– Es arī mācos Madonas pilsētas 2. vidusskolā. Man patika gan 1. septembris, gan arī pirmās mācību stundas. Šodien ir jau notikusi angļu valodas un dabaszinību stunda. No mācību priekšmetiem man vislabāk patīk vizuālā māksla, matemātika, dabaszinības. Es gribētu mācīties arī mākslas skolā.
Kalsnavietis Artūrs Siliņš: – Esmu 6. klases skolēns un Madonas pilsētas 1. vidusskolā mācos jau otro gadu, bet līdz 4. klasei mācījos Jaunkalsnavā. Mācīties uz Madonu atnācu tāpēc, ka gribu iestāties Madonas Valsts ģimnāzijā. Madonas pilsētas skolās ir augsts izglītības līmenis, arī klasēs mācās uz pusi lielāks skolēnu skaits, bet skolas atmosfērā es iejutos diezgan ātri. Man patīk gan sports, gan matemātika, gan latviešu valoda.
Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA