10. septembrī Priekuļos, viesnīcā "Tigra", tiek rīkota projekta "Ar velosipēdu pa Vidzemi un Dienvidigauniju" projekta uzsākšanas sanāksme, uz ko tiek aicināti projekta partneri, tūrisma uzņēmēji, pašvaldību pārstāvji, tūrisma un jo īpaši velotūrisma eksperti un plānotāji.
"Stars" jau ir rakstījis, ka Vidzemes tūrisma asociācija sadarbībā ar Vidzemes reģiona pašvaldībām un Valgas apriņķa pašvaldību, kas pārstāv Dienvidigaunijas pašvaldības, ir uzsākusi Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības projekta "Ar velosipēdu pa Vidzemi un Dienvidigauniju" ("ViSoEst by bike") ieviešanu. Projekta partneru vidū ir arī Madonas rajona padome, kas piedalās ar 10% līdzfinansējumu, saņemot 85% Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas un 5% valsts finansējumu. Madonas partnerības budžeta daļa ir 90 693,33 EUR. Kopējais projekta budžets ir 1 519 238,13 EUR.
Projektā paredzēts izveidot 4 apļveida velomaršrutus pa Madonas apkārtni, veikt velotūrisma infrastruktūras izgatavošanu un uzstādīšanu, izveidot četras atpūtas vietas, ierīkot piecas velonovietnes un uzstādīt informatīvo stendu Cesvainē, stāvlaukumā pie Cesvaines pils.
Kā ziņo Vidzemes tūrisma asociācijas valdes priekšsēdētājs Raitis Sijāts, projekta mērķis ir veicināt Dienvidigaunijas un Vidzemes reģiona atpazīstamību un konkurētspēju Eiropas tūrisma tirgū, paplašinot reģionu tūrisma produktu un pakalpojumu piedāvājumu. Projekta uzsākšanas sanāksmē varēs iepazīties ar projekta ieviešanas gaitu, plānotajām aktivitātēm un sasniedzamajiem rezultātiem, kā arī sadarbības principiem un iespējām projekta ietvaros, lai līdzdarbotos un veicinātu velotūrisma attīstību Vidzemē un Dienvidigaunijā.
Autore: IVETA ŠMUGĀ