– Vai svētdien jūs skatījāties „Latvijas ģimeņu dziedāšanas svētkus" LNT kanālā, un kā jums tie patika? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madonietis Arturs Kloppe: – Gluži visu neredzēju, bet daļu noskatījos. Šādi Latvijas ģimeņu dziedāšanas svētki televīzijā ir patīkams pārsteigums. Vislabāk man, protams, patika mūsējie – Vītolu ģimene no Liezēres. Es domāju, viņi šajā konkursā tālu tiks, jo dzied jau gadiem ilgi un dziesmu viņiem netrūkst. Man patika arī žūrijas vērtējums. Viņi vērtēja objektīvi un – galvenais – arī taisnīgi. Es domāju, šī žūrija būs neuzpērkama, jo viņiem nav ko zaudēt un nav arī ko iegūt.
Madoniete Vita: – Es skatījos, un man vislabāk patika mūsējie. Vītolu ģimene patiešām nodziedāja ļoti labi. Domāju, pirmajā trijniekā viņi iekļūs noteikti. Žūrijas vērtējums gan šķita ne pārāk objektīvs. Nez kāpēc zemāku vērtējumu saņēma tās ģimenes, kas dziedāja daudzbalsīgi un kurām arī pats priekšnesums bija interesants, bet augstāk tika novērtētas tās, kas, kā saka, dziedāja uz vienas nots. Vienubrīd pat kļuva garlaicīgi, aizgāju uz virtuvi tēju dzert, bet pēdējie trīs priekšnesumi atkal bija interesanti – pašas beigas bija tās, kas mani uzrunāja un paņēma.
Bērzaunietis Aldonis: – Raidījums kopumā labs, taču ģimeņu dziedājums gan ir atšķirīgs. Man patika, kā dziedāja Vītolu ģimene, bet, vai viņi tikpat labi dziedās arī turpmāk, to redzēsim nākamajos raidījumos. Bet dziedāt vairākās balsīs jau nav nemaz tik viegli. Žūrijas vērtējums kopumā ir objektīvs, taču dažām ģimenēm es tik augstu vērtējumu tomēr nebūtu devis.
Jānis no Aronas pagasta: – Nedaudz skatījos un redzēju arī Vītolu ģimenes uzstāšanos. Man patika, un domāju, ka viņi nodziedāja ļoti labi. Arī pati raidījuma ideja ir uzteicama. Turklāt dziedātās dziesmas nešķita novalkātas, visi bija jaunus vai mazāk dzirdētus gabalus samācījušies.
Madoniete Ināra Cakule: – Raidījuma ideja ir ļoti jauka. Un jaukākais brīdis bija tieši tas, kad dziedāja Vītolu ģimene no Liezēres. Tas bija tas mirklis, kas atklāja, kāpēc šādi Latvijas ģimeņu dziedāšanas svētki ir vajadzīgi. Es piedalījos arī balsošanā un, protams, balsoju par mūsējiem, bet patika arī ģimenes no Rēzeknes un citu ģimeņu dziedājums.
Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA