Klāt pirmais septembris. Sākas jaunais mācību gads ar ziedu pušķiem un vēlējumiem.
Ko mēs, skolotāji, sagaidām no jaunā mācību gada? Protams, vēlamies zinātkārus skolēnus – tādus, kuri ne tikai ar interesi uztver mācāmo vielu, bet arī prot mobilizēt sevi mācību darbam stundās.
Jauno mācību gadu sagaidām ar dažādām domām un jūtām – gan domām par stundu izkārtojumu, tematisko plānu, gan to, kādas metodes izvēlēties, lai sasniegtu labākus mācību darba rezultātus.
Kāds būs jaunais mācību gads? Tas būs ļoti atkarīgs no katra. Ar kādām jūtām un domām mēs ejam uz stundu? Vai ejam ar dusmām, ar negatīvu attieksmi pret skolēniem, vai arī ar prieku. Skolēni to ļoti jūt! Kāda būs mana attieksme pret mācību priekšmetu, pret skolēniem, tāda arī būs šī mācību stunda.
Jautājums, ko katrs skolotājs sev uzdod: „Kā labāk organizēt mācību priekšmeta stundas, lai skolēniem būtu interesanti un viņi vairāk iegūtu no tām?" Stundā bieži jāmaina mācību metodes, lai skolēniem neapniktu un, galvenais, lai viņi paši varētu darboties.
Mājturības skolotājiem izveidots vizuāls palīgmateriāls mājturības un tehnoloģiju stundām 5.-9. klasei, kas atbilst ISEC izveidotajai programmai. Materiāls ir izstrādāts prezentāciju veidā – daudz vizuālā materiāla un maz teksta. Jāatver tikai interneta vietne www.skolotajiem.wordpress.lv.
Autore: ILZE MĀRDEGA,
mājturības skolotāja