Nu arī Madonas pilsētas kapu kopēji ir sagaidījuši balto smilti, kas tika atvesta vakardien pēcpusdienā. Kopumā īpašuma uzturēšanas dienesta darbinieki atveda piecas kravas smilts, kas tika izgāzta vairākās vietās pilsētas kapos. Laikraksts „Stars" jau pievērsa uzmanību smilts trūkumam pilsētas kapos 21. jūlija rakstā „Vai varēsim sakopt kapus?".
Madonas pilsētas kapu pārzine Aira Janovska priecājas par atvesto smilti, tikai bažījas, vai visiem pietiks: – Pagājušogad bija sagādātas 10 kravas, un jau tad pietrūka. Tagad ir tikai 5…
Pirms kapusvētkiem darbinieki no īpašuma uzturēšanas dienesta arī zāģē koku zarus, lai mašīna pēc atkritumu konteinera varētu iebraukt netraucēta, un pļauj zāli. Aira Janovska gan uzsver, ka pašiem kapu kopējiem vajadzētu nedaudz pārdomāt pieklājības normas.
– Kaut arī nekur nav zīmes, ka kapos iebraukt aizliegts, pa kapu centrālo daļu tomēr nevajadzētu braukāties. Turklāt daudzi uz kapiem līdzi paņem suni, un, kamēr paši kopj kapus, suns brīvi skraida apkārt, – atzīmē Aira Janovska.
Artis Siliņš, kas strādā īpašuma uzturēšanas dienestā, uzsver, ka smilts kapiem tikusi meklēta arī pirms raksta publicēšanas laikrakstā „Stars", tomēr līdz šim laikam tas tā arī neesot izdevies, jo pilnīgi baltas smilts nekur neesot. Arī īpašuma uzturēšanas dienesta vadītājs Guntis Ķeveris teic, ka līdz vakardienai tā esot bijusi problēma. – Smiltis mums faktiski uzdāvināja SIA „Bērzaunes komunālais uzņēmums", ko vada Māris Belorags. Pieļauju, ka tiks izrakstīts kāds simbolisks rēķins, jo gluži par velti jau mūsdienās neko nedod. Tā kā Māris mums sanāk daļēji kolēģis, viņš arī izpalīdzēja, un par to viņam liels paldies, – par to, kā izdevies problēmu atrisināt, stāsta Guntis Ķeveris. Tīru, baltu smilti esot iespējams nopirkt tikai SIA „Pļaviņu DM", taču uz turieni izbraukāt sanāktu ļoti dārgi. Vides valsts dienests nemaz tā neļaujot rakt smilti, kas apgrūtina tās iegūšanu Madonas rajona karjeros. Pēc Gunta Ķevera teiktā, Māris Belorags par Madonas problēmu esot uzzinājis, izlasot „Starā" rakstu, un izlēmis palīdzēt.
– Cilvēki jau teic, ka ar piecām kravām ir par maz, bet jābūt pateicīgiem vismaz par to, kas ir, – uzsver Guntis Ķeveris.
Arī „Stars" saka paldies Mārim Beloragam gan savā, gan pilsētas iedzīvotāju vārdā.
Autore: LAURA VOITIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto