Izglītības ministrija nopietni izvērtē priekšlikumu sūtīt bērnus skolā jau no sešiem gadiem. Iespējams, 2010. gada 1. septembrī 6 gadu vecumu sasniegušie bērni kļūs par pirmklasniekiem. Tiesa, 1. klases vielu viņi apgūs bērnudārzā. – Jūsuprāt, kādā vecumā bērniem – no 6 vai 7 gadiem – vajadzētu uzsākt mācības skolā? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Dzelzaviete Una Kokareviča: – Es domāju, bērni skolas gaitas varētu uzsākt 6 gadu vecumā, lai vismaz 12. klasi varētu beigt 18 gadu vecumā. Arī es 1. klasē sāku mācīties no sešiem gadiem, un tas netraucēja apgūt mācību programmu. Manuprāt, uzsākt mācības sešos gados ir labāk nekā septiņos.
Madoniete Smaida:
– Man tas vairs nav aktuāli, bet savulaik mani bērni skolā sāka mācīties 7 gadu vecumā. Domāju, tas ir optimālākais laiks mācību uzsākšanai. Vai mācības ir iespējams uzsākt agrāk, tas, protams, jāvērtē kontekstā ar mācību programmām (kas droši vien pa šiem gadiem ir mainījušās), vai tās spēs apgūt visi sešgadnieki. Bet bērniņi jau tagad attīstās ļoti ātri, līdz ar to, iespējams, viņiem būtu pat labāk, ja skolas gaitas sāktos ātrāk un 12. klasi varētu pabeigt 18 gadu vecumā.
Madoniete Renāte: – Man šķiet, pietiekami lieli, lai varētu uzsākt skolas gaitas, bērni ir 7 gadu vecumā. Arī bērnudārzos viņi tiek diezgan labi apmācīti un sagatavoti skolai. Mācību programmas ir plašas, sarežģītas un droši vien tās apgūt 11 gados kā agrāk būtu grūti. Turklāt visi jaunieši jau 19 gados vidusskolu nebeidz, ir, kas to arī tagad absolvē 18 gados. Tas atkarīgs no tā, kad ir dzimis – gada sākumā vai beigās.
Mārīte Vēvere no Jaunjelgavas: – Es domāju, mācības skolā bērniem, tāpat kā tagad, tomēr vajadzētu uzsākt 7 gadu vecumā. Bērns šajā vecumā ir jau lielāks, arī nervu sistēma ir nostiprinājusies un vieglāk apgūt mācību vielu. Arī par to, ka vidusskola tiek pabeigta 19 gadu vecumā, nevajadzētu satraukties, jo daudzi tāpat īsti nezina, ko grib darīt tālāk – mācīties vai strādāt.
Līga no Sauleskalna: – Es domāju, nav tik traki, ja vidusskolu jaunieši beidz 19 gadu vecumā. Domāju, bērniem arī turpmāk mācīties 1. klasē vajadzētu sākt 7 gadu vecumā. Sešos gados bērns vēl ir mazs un ne visi jau grib iet skolā.
Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA