No 23. līdz 27. jūlijam Valmierā notiek trešais laikmetīgās mākslas simpozijs, kas piedāvā plašu programmu.
Simpozijā pārstāvēti dažādi mākslas veidi: glezniecība, fotogrāfija, dejas un teātra performance, instalācija.
Simpozija konceptuālo pamatu veido H. M. Makluena pētījums par "karstajiem" un "aukstajiem" medijiem, no kuriem pirmie ir mākslinieka pilnībā pabeigti darbi, otri rodas un "uzkarst" komunikācijā ar sabiedrību. Simpozijā pārstāvēto mākslinieku pozīcija ir sociāli aktīva un pārsvarā vērsta uz darbību pilsētvidē, kur valmierieši un pilsētas viesi var kļūt par procesa dalībniekiem un līdzveidotājiem.
Piesakot dalību simpozijam, 26 mākslinieki no Itālijas, Vācijas, Moldovas, Izraēlas, Dominikanas, Vācijas, Zviedrijas, Latvijas iesniedza sava projekta aprakstu, kas pasākuma gaitā tiek realizēts, bet noslēgumā paredzēta visu dalībnieku kopīga izstāde.
Katru vakaru simpozija norises laikā Valmieras pilsdrupās notiek dažādi pasākumi, performances, tiek demonstrētas filmas, norit tikšanās ar dalībniekiem, spēlē grupas „Hospitāļu iela", „Dun Dun", „Židrūns", „Suņa stunda", improvizatoru grupa „Pēdējā pirmizrāde".
Paralēli mākslinieku projektu realizācijai notiek diskusija „Māksla -komunikācija – sabiedrība", kas runās par laikmetīgās mākslas vietu reģionu kultūrpolitikā.
Projekta darba grupa simpoziju organizē sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību.
Autore: INESE ELSIŅA