Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Pirmie iespaidi vairāk nekā pozitīvi

Redakcija

Autors • 23.07.2007.

Pirmie iespaidi vairāk nekā pozitīvi
Burtu lielums

„Tik skaistu krastmalu man nekur nebija nācies skatīt, un jūsu meži, kā arī ezeri daudz skaistumā neatpaliek," tādi bija jaunievēlētā Vaijes pagasta (Vācija) birģermeistara Franka Lemmermana pirmie caur lidmašīnas logu gūtie iespaidi par Latviju – valsti, ko viņš apmeklē pirmo, bet, cerams, ne pēdējo reizi.

Sešas dienas ilgais Latvijas un Madonas rajona apmeklējums 31 cilvēka lielajai Vaijes delegācijai ir saplānots diezgan piesātināts un ietver daudzu interesantu dabas un arī cilvēka roku veidotu objektu apskati, kā arī sirsnīgas tikšanās.

Vienu no objektiem (ko var uzskatīt par cilvēka un dabas sadraudzības projektu) – Kalsnavas arborētumu – vaijieši apmeklēja pagājušajā sestdienā, un redzētais atstāja ļoti pozitīvu iespaidu. Ne velti vakar delegācijas pieņemšanā Madonas rajona padomē Vaijes pagasta birģermeistars Franks Lemmermans novēlēja mums sargāt savas dabas bagātības un to skaistumu, kā arī uzsvēra, ka, ja reiz ir lieta, ko latviešiem no vāciešiem nevajadzētu pārņemt, tā ir attieksme pret dabu.

 

celjapiiters.jpg
Gan Madonas rajona padomes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters, gan Vaijes pagasta birģermeistars Franks Lemmermans pauda cerību, ka abu partneru sadraudzība nākotnē būs tikpat auglīga un veiksmīga kā Madonas ielas attīstība

 

Madonas rajona padomes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters pieņemšanā atzina, ka 17 sadraudzības gadi ir ļoti daudz snieguši gan Madonas rajonam, gan Vaijes pagastam.
– Šorīt kopā ar Helmutu Radacu vērāmies uz Saieta laukumu, un viņš atminējās, kur 90. gadu sākumā stāvējis Ļeņina piemineklis, kas vēlāk tika demontēts, kā cilvēki devās uz barikādēm un tika atjaunota Latvijas valsts. Tajā laikā, kad atdzimšanu piedzīvoja mūsu valsts, sāka veidoties arī sadarbība starp Madonas rajonu un Vaiji. Madoniešiem un rajona ļaudīm šis laiks ir bijis piesātināts ar ļoti daudziem notikumiem un lieliem, kā arī maziem darbiem, taču svarīgi, ka visu šo laiku blakus ir bijuši draugi, no kuriem varējām mācīties, jo sevišķi pirmajos sadarbības gados, kad braucām uz Rietumiem un bieži vien pat ar apbrīnu skatījāmies, kā tur demokrātijas apstākļos tiek organizētas daudzas lietas. Tas mums ir ļoti daudz devis, – norādīja Andrejs Ceļapīters un piebilda, ka visvērtīgākais sadarbībā tomēr esot pašu cilvēku izveidotie kontakti, kas dibināti uz cilvēciskām un draudzīgām attiecībām, politiskās varas uzdevums ir šos kontaktus iespēju robežās balstīt.

Arī Vaijes pagasta birģermeistars Franks Lemmermans atzina, ka sadarbība nebūtu iespējama, ja tajā aktīvi neiesaistītos abu pašvaldību iedzīvotāji.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 24.07.2007.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px