Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

PVN samazinātās likmes piemērošana ar 1. augustu mācību un oriģinālliteratūrai

Redakcija

Autors • 06.08.2009.

Burtu lielums

Vai jūsuprāt PVN samazinātās likmes piemērošana ar 1. augustu mācību un oriģinālliteratūrai palielinās pircēju interesi? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Ingvilda no Madonas rajona: – Es domāju, ka pēc samazinātās PVN likmes piemērošanas grāmatas tiks vairāk pirktas. Arī es pati pērku grāmatas. Man patīk dzeja un arī labi romāni – gan latviešu, gan citu valstu autoru darbi. Tā ka es esmu par to, lai PVN samazināto likmi piemērotu ne tikai mācību un oriģinālliteratūrai, bet visām grāmatām.

Madonietis Aivars: – PVN likmes palielināšana grāmatām bija valdības kļūda, un šo kļūdu vajadzēja labot vēl ātrāk. Grāmatas tāpat ir ļoti dārgas, bet bērniem, it sevišķi maziem, tās taču jāpērk, ja grib, lai bērni grāmatas lasītu. Mēs grāmatas esam pirkuši visos laikos, bet, kad valdība nolēma grāmatām piemērot 21% PVN likmi, negājām pat veikalā iekšā. Arī to, vai tagad grāmatas pirks vairāk, ir grūti prognozēt, jo tie, kas pa šo laiku ir atklājuši, ka tikpat labi grāmatas var izlasīt arī bibliotēkā, diez vai tagad, šajā ekonomiskajā situācijā, dosies uz veikalu pirkt grāmatas.

Ilze no Biksēres: – Es grāmatas lasīšanai pārsvarā ņemu bibliotēkā – gan Madonas, gan Biksēres bibliotēkā. Tur ir plaša izvēle un pieejamas arī jaunākās grāmatas. Bet tas, protams, ir ļoti labi, ka valdība pirms jaunā mācību gada sākuma ir samazinājusi PVN likmi, jo daudziem vecākiem ir jāiegādājas mācību grāmatas. Arī es gaidīju augustu, lai grāmatas varētu iegādāties par zemāku cenu.

Mārīte no Liezēres: – Es grāmatas, protams, pirkšu. Tās man, kā saka, reizēm ir jāpērk, gribi vai negribi, jo esmu skolotāja. Žēl, ka valdība savu kļūdu, palielinot PVN likmi grāmatām, nelaboja jau pavasarī, jo vecāki tomēr tika mudināti mācību grāmatas iegādāties laikus. Daudzi tās arī sapirka un tagad droši vien jūtas vīlušies, ka nav pagaidījuši līdz augustam. Diemžēl mūsu valstī, tāpat kā ar bitēm, lapsenēm un sirseņiem, nekad neko skaidri nevar zināt…

Madoniete Inese: – Grāmatas mani interesē, tās lasu. Un arī pērku, ja ir kas īpašs un mani interesējošs. Tās pirku arī laikā, kad tām tika piemērota nodokļa paaugstinātā likme. Savukārt, ja grāmatu grib tikai izlasīt un tā pēc tam vairs nav vajadzīga, tad gan ir labāk doties uz bibliotēku, jo grāmatas tomēr ir dārgas, bet šobrīd no svara ir katrs lats.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px