Šonedēļ Madonas mūzikas skolā sākušies 12. Latviešu mūzikas svētki „Madona 2009".
Vakar, 3. augustā, interesentiem bija iespēja baudīt latviešu mūziku interesantos videoierakstos, šodien, 4. augustā, pulksten 16 Madonas mūzikas skolas Laimas zālē notiks jauno komponistu koncerts. Kā laikrakstu informē svētku organizators Artis Kumsārs, skanēs Jāzepa Mediņa un Emīla Dārziņa mūzikas skolas jauno autoru – Daiņa Teņa, Santas Zaķes, Asijas Ahmedžanovas – mūzika. Daiņa Teņa klaviermūziku, Santas Zaķes skaņdarbu „Realitāte 2 vijolēm, čellam un klavierēm", „Pārdomas 2 vijolēm un flautai", Asijas Ahmedžanovas „1. stīgu kvartetu" atskaņos Rasa Kumsāre (vijole), Kristiāna Ozoliņa (vijole), Pēteris Trasuns (alts), Dārta Svētiņa (čells), Asija Ahmedžanova (klavieres). Koncertā dzirdēsim arī Anda Stalbova klaviermūziku autora sniegumā.
Trešdien, 5. augustā, pulksten 18 klausītāji aicināti uz klaviermūzikas koncertu. Uzstāsies Mūzikas akadēmijas, mūzikas skolu un mūzikas vidusskolu pedagogi, studenti un audzēkņi. Honkongas profesora Harija Ores klaviermūziku atskaņos Emīla Dārziņa un Alfrēda Kalniņa mūzikas vidusskolu pedagogi un audzēkņi.
Ceturtdien, 6. augustā, pulksten 18 kamermūzikas koncerta 1. daļā skanēs mūzika mežragam Kārļa un Reiņa Jurkovsku izpildījumā, kā ari vokālā mūzika Cēsu solistu priekšnesumā, bet koncerta 2. daļā uzstāsies Kristiāna Strade (L. Garūta „Lūgšana") un trio: Karlīne Īvāne, Anete un Kaspars Dovmaņi. Skanēs Jāzepa Mediņa „Mazā serenāde", „Gavote", „Romance"; Pētera Barisona „ Šūpļa dziesma"; Ādolfa Skultes „Arieta", Emīla Dārziņa „Melanholiskais valsis".
Trio – Madara Gaile, Māra Botmane, Zane Volberga – atskaņos Imanta Zemzara „Salonmūzika ķiršu dārza pavēnī".
6. augusta nakts koncertā pulksten 22 izskanēs flautu kvartets „4tune": Lolita Oša, Dace Bičkovska, Daina Treimane, Anna Petraškeviča, atskaņojot Selgas Mences, Anitras Tumševicas, Gundegas Šmites, Valda Muktupāvela, Lauras Gustovskas un Jura Ābola mūziku.
Piektdien, 7. augustā, pulksten 18 – koncerts „Latviešu vijoļmūzikas pērles". Ar veltījumu Jāzepa Vītola Mūzikas Akadēmijas 90-gadei profesoru Jāzepa Vītola, Jāzepa Mediņa, Jāņa Mediņa, Ādolfa Ābeles, Pētera Barisona un Induļa Dālmaņa mūziku izspēlēs profesori Juris Švolkovskis un Ventis Zilberts.
Sestdien, 8. augustā, pulksten 18 notiks kora un simfoniskās mūzikas koncerts. Piedalīsies jauktais koris „Ikšķile" (diriģente Līga Dziedātāja), jauktais koris „Rīdzene" (diriģents Vitolds Rijnieks) un Madonas kamerorķestris (diriģenti Andris Riekstiņš un Artis Kumsārs). Programmā – Andra Riekstiņa un Valdemāra Evandsa skaņdarbi kamerorķestrim, Vīgneru Ernesta, Imanta Zemzara un citu latviešu autoru skaņdarbi.
Autors: INESE ELSIŅA