Vai jūspuses mežos šovasar daudz ogu un sēņu, un vai arī paši esat kādu reizi devušies ogot vai sēņot, lai papildinātu krājumus ziemai? – aizvakar vaicājām Mārcienā un Sauleskalnā sastaptajiem cilvēki
Irēna no Mārcienas: – Izskatās, ka ir diezgan daudz, jo cilvēki nes un nodod iepirkšanas punktā tepat Mārcienā, droši vien ved arī uz Madonu. Šorīt pat redzēju cilvēkus ar gaileņu groziem. Acīmredzot cilvēki šajos grūtajos laikos izmanto iespēju gan kaut ko saviem krājumiem salasīt, gan nopelnīt. Es pati gan uz mežu neeju ne ogot, ne sēņot. Kaut kā nav sanācis.
Jānis no Mārcienas: – Tik tikko pats no meža braucu. Biju gailenēs, bet ne īpaši veicās. Atradu pāris baravikas, kādu apšu beku, dažas gailenes. Laikam jau sēņotāju bez manis pietiek. Bet cilvēki spaiņiem gailenes nes. Šodien pat, braucot uz mežu, redzēju. Ogās gan neesmu bijis, mājās pašiem visvisādas: gan ķirši, gan jāņogas, gan upenes. Spēj tik novākt.
Dzintra no Sauleskalna: – Jā, stāsta, ka šovasar esot daudz gan ogu, gan sēņu. Pati mežā gan neesmu bijusi, bet kaimiņi padalījās. Bija salasījuši gailenes. Šis esot arī labs melleņu gads. Arī dārzos ogas šogad padevušās labi, var kaut ko sagatavot arī ziemas krājumiem.
Ojārs no Sauleskalna: – Šogad kaut kā vēl nav sanācis uz mežu aiziet. Darba daudz, brīvdienu maz. Tikai svētdiena, bet tad jau citu darbu pietiek. Iepriekšējos gados gan esmu sēņojis. Cik esmu dzirdējis, gaileņu esot daudz, citas sēnes jau mazliet vēlāk.
Jānis no Sauleskalna: – Pats mežā neesmu bijis, jāstrādā. Bet māsa tepat dārza stūrī bija apšu bekas atradusi. Savukārt priekšniekam pie pašas mājas baraviku vesels lērums saaudzis. Vai savas piecdesmit. Ir taču silts un mitrs, īsti piemēroti laika apstākļi sēņu augšanai. Var gan mērcei salasīt, gan ziemai sagatavot Arī ogu raža mežos esot padevusies laba.
Aptauju veica BAIBA MIGLONE un AGRIS VECKALNIŅŠ