Jau tad, kad „Stiebriņu" pagalmā beidzot dižojās jaunā aka, ko mājinieki iesauca par „Svētavotu", tika nolemts, ka pagalmā pie akas varētu brīvā dabā izrādīt Ārija Geikina viencēlienu „Svēt-avots". Mājas saimnieki Ausma un Māris labvēlīgi atbalstīja šo ieceri.
Skatītāji? Laipni aicinājām Aronas un Liezēres pagastu pensionārus, ansambļus „Mārtiņrozes", „Mežābeles", „Madaras" un „Lira", teātri spēlēja kusēnieši – Lauteres kultūras nama aktieri, gaidījām tālākus ciemiņus no Gaigalavas, bet viņi piedalījās Aiviekstes svētkos Lubānā.
Laiks mūs nepievīla, un 4. jūlijā īsi pēc pulksten 14 pēcpusdienu iedziedāja „Mežābeles", tad skatītāji smēja līdzi „Svētavota" kolorītajiem personāžiem – saimniecei Annai (Inta Grudule), dziedniekam Vidvudam (Andris Jansons), velnam – Dievam (Gunārs Andersons), raganiņām-eņģelītēm (Evita Ķirse un Sarma Dzene).
Paldies, aktieri, nebūdami pensionāri, dažas stundas šajā sestdienā jūs veltījāt viņiem (kur tad vēl mēģinājumi)!
Tad dziednieks vēlēja akas veldzei nekad neizzust, bet ansambļi priecēja dziesmām (vadītāja Iveta Bērziņa), „Madaras" pārstāvēja 3 dāmas, kas šoreiz bija labvēlīgo klausītāju statusā.
Bija apsolītas sarunas, ēdot uz ugunskura vārītu zivju zupu, tādēļ pēc pirmās dziesmas Lailas Jēkabsones „Mežābeļu" dziedātājas aktīvi darbojās pie Laura sakurtā ugunskura. Kur ņēmām zivis? Izzvejojām „Linkas" dīķos. Makšķernieki bija Liezēres pensionāru priekšniece Mārīte un pensionāre Ausma. Apskatot lielo lomu, „Stiebriņu" saimniekam izbrīnās acis iepletās – spainis zivju! Apvienojot pieredzi un atvestos labumus, Ina Cimere, Rudīte Prikule un Ināra Siņīcina izvārīja gardu jo gardu zivju zupu.
Pēc izrādes un dziesmām raibā pulkā gan pie galdiem, gan zālītē viesi cienājās, sarunājās dziedāja, pat atrakcijās piedalījās (uzvarētājas kundzes Lauris vizināja ar rolleri).
Satikties, parunāties, uzmundrinot vienam otru – tas ir galvenais. „Turamies", runāja sasveicinoties acis un rokasspiedieni.
Ideja vien bez tās īstenotājiem ir vienīgi tukša skaņa. Gribu pateikties gan Aronas pagasta saimniekam Aigaram Breidakam, gan Mirdzai Martinovai, gan Mārītei Dauģei un Ausmai Kalniņai, gan Inai Cimerei un Rudītei Prikulei, protams, „Stiebriņu" mājas ļaudīm, Ausmai Jēkabsonei, Lailai, Mārim, Laurim Jēkabsoniem, Lindai Vanagai, kā arī Ainai Spūlei.
Mārīte uzaicināja aroniešus kopā ar liezēriešiem ekskursijā uz Kolku. Bet mēs, Liezēres teātra aktieri un mācību centra „Pakalnieši" vadītāja Inese Mailīte, aicinām pulcēties 29. augustā „Pakalniešos" pie Kaķīša ezera. Ar ziediem, ar dziesmām, ar nelielu pārgājienu uz „Sesku" mājām, ar teātra izrādi vēlamies pamāt sirsnīgus un gaišus sveicienus šai vasarai. Uz tikšanos, interesenti!
Autors: LAIMA VANAGA