Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Alus pārdošana naktī

Redakcija

Autors • 22.07.2009.

Burtu lielums

Vai, jūsuprāt, vajadzētu atjaunot alus pārdošanu naktī, kā to ir ierosinājuši mazie alus ražošanas uzņēmumi? – vaicājām vakar Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Jānis no Madonas: – Es tur nekādu problēmu nesaskatu, kas vēlas, lai pērk. Es, piemēram, naktī guļu un alu nedzeru, tā ka man tas īstenībā ir pilnīgi vienalga. Varbūt ražotājiem no tā tiek kāds atbalsts?

Arvīds no Madonas: – Es personīgi alu un alkoholu vispār nelietoju, līdz ar to tas man nav aktuāli. Vienīgi varbūt valstij lielāks ienākums. Kas attiecas uz tiem, kas lieto alu, jebkāds alkohols, arī alus, veselībai ir kaitīgs.

Regīna no Ērgļiem: – Es pati ar alkoholu esmu uz „jūs". Taču no otras puses, alkohola nelegālā tirdzniecība tikai plaukst un iet plašumā, tāpēc varbūt labāk ir, ka oficiāli var nopirkt alu, nevis meklēt kādu nelegālo tirgotavu un iegādāties nezināmas izcelsmes „krutku". Tas varbūt zināmā mērā arī būtu atbalsts mazajiem alus ražotājiem.

Raimonds no Madonas: – Ļoti pozitīvi, bet ne tāpēc, ka būtu dzērājs. Tie, kas gribēja dzert, tie arī dzers, bet labāk, lai dzer normālu alu un maksā nodokļus, nekā meklē visādu draņķi. Kas attiecas uz atbalstu alus ražotājiem, tas ir cits jautājums. Diemžēl alus kvalitāte, manuprāt, paliek arvien sliktāka. Kādreiz „Užavas" alus bija tiešām labs alus, bet tagad, kad alus darītavu pārpirka, kļuvis tikpat nedzerams kā visi pārējie.

Aleksandrs no Madonas: – Manuprāt, varētu arī atļaut tirgot, bet tikai vieglo alu, nevis stiprināto, kam ir savi 14-15 procenti. Tas jau vairs nav alus, stiprāks par vīnu.

Rita no Jaunkalsnavas: – Nees-mu nekāda alus dzērāja, un mani personīgi šī problēma neskar, bet labāk laikam tomēr nevajadzētu atļaut. Cilvēkiem jau tā šodien nav naudiņas, bet alum tāpat vienmēr kaut kā atrodas, tāpēc lai mazāk šādu iespēju un lieku kārdinājumu. Par daudz mums to dzērāju saradies.

Aptauju veica BAIBA MIGLONE un OĻĢERTS SKUJA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px