Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Slimnīcu stāvoklis

Redakcija

Autors • 13.07.2009.

Burtu lielums

Vai jums beidzamajā laikā ir nācies izmantot slimnīcas pakalpojumus, un kā vērtējat faktu, ka slimnīcas paziņojušas par to, ka sniedz tikai neatliekamo palīdzību? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Aleksandrs no Madonas: – Es slimnīcā pēdējo reizi biju janvārī, kad man Rīgā Stradiņos veca sirds operāciju, draugs aizbrauca pēc mēneša un viņam par operāciju jau bija jāmaksā. Savukārt pagājušajā augustā Valmieras slimnīcā man izdarīja acu operāciju sakarā ar glaukomu. Tagad nezinu, kā būtu, tādas naudas, lai segtu operāciju izmaksas, man kā pensionāram nav.

Jāzeps no Madonas: – Pēdējā gada laikā slimnīcā nav nācies būt. Apmeklēju ģimenes ārsti. Es kaut kā nevaru apjēgt, kas patlaban valstī veselības aprūpē notiek, un ja vēl Madonas slimnīca arī nākotnē varētu būt uz jautājuma, ko tad vispār runāt. Otra lieta, dārgās izmaksas. Vai tad pensionārs, kam jau tā pensija tagad par 10 procentiem samazināta, to vispār var atļauties?

Anna no Madonas: – Jā, iznāca nokļūt, sirds izgāja no ritma. Piecas dienas nogulēju, 12 lati dienā, viegli izrēķināt, cik tas izmaksāja. Jau pieci gadi, kopš slimoju ar sirdi, un vienīgais glābiņš ir neatliekamā palīdzība. Labi, ka to vēl neatsaka.

Monika no Bērzaunes: – Slimnīcā pašlaik nav nācies ārstēties. Tas, kas pašreiz notiek, izskatās, iet uz tādu lēnu izmērdēšanu. Plānveida slimniekus neuzņem, tikai tad, ja akūts gadījums, bet ar neatliekamo palīdzību vien neizdzīvosi. Vienā otrā gadījumā, lai cik operatīva arī tā būtu, var gadīties, ka ir par vēlu.

Zanda no Bērzaunes: – Pašai man nav bijusi tāda vajadzība, un, godīgi sakot, bail tagad saslimt, jo nevar zināt, kas sagaida. Lēmums par valsts finansētu plānveida operāciju atcelšanu ir nepareizs. Man māsa ir mediķe, un mēs pārrunājām, ka patiesībā ar šādu rīcību tiks sagrauta visa līdzšinējā sistēma. Tagad, piemēram, ārsti ir spiesti aiziet no darba, līdz ar to viņi zaudēs savu kvalifikāciju, daudzi droši vien pie mums vairs neatgriezīsies, un drīzi vien par kvalitatīvu veselības aprūpi varēsim aizmirst.

Aptauju veica BAIBA MIGLONE un AGRIS VECKALNIŅŠ


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px