Vēsā pirmdienas nakts izrādījās liels pārbaudījums ķirbju stādiem Bērzaunes pusē. Dārzniece Edīte Bagucka informēja laikrakstu par to, ka daudzi viņas ķirbji pa nakti nosaluši.
Jau svētdienas pievakare šķita neierasti vēsa, un, kā izrādās, nakts bijusi vēl dzestrāka: – Man svētdien bija vārda diena, sabrauca ciemiņi, un ap desmitiem visi jau sāka sūdzēties, ka ir auksti. No rīta pārstaigāju savus dārzeņu laukus, un priekšā tāds pārsteigums – vienā no tiem kāda puse ķirbju nosaluši! Termometrā gan neiedomājos naktī paskatīties un no sākuma domāju, ka stādi varbūt nokaltuši, taču, papētot tuvāk, skaidri redzams, ka te sals pie vainas.
Saimniecei pavisam ir trīs dārzi; citā vietā, kur aug ķirbji, nekāda skāde nav novērojama, iespējams tāpēc, ka tie atrodas nedaudz augstāk. Edītei Baguckai ir 7 ķirbju šķirnes – gan dekoratīvās, gan Big Max, gan Amazone. Kā dārzniece Edīte Bagucka vēl nekad nav novērojusi, ka ķirbji tik agri saltu nost.
– Bija doma ar ķirbjiem taisīt nelielu biznesu uz Helovīniem, jo ievēroju, ka šie svētki kļuvuši populārāki un tajos ķirbji ir lielā godā, varbūt tos vairāk pirktu. Nauda jau par sliktu nenāk. Vispār nodarbojos ar dārzeņu audzēšanu un pārdošanu; šovasar izskatās, ka siltuma mīļi ne pārāk grib augt, melones arī neizauga – izputēja. Jau trešo gadu audzēju cūku pupas, kuras šogad aug griezdamās. Pagājušajā gadā tām bija liela piekrišana, pupas tika pirktas tādos daudzumos, ka beigās aptrūkās. Par cūku vai, lai nelietotu to bīstamo vārdu, zirgu pupām šogad liels prieks, – noteica Edīte Bagucka.
Autors: LAURA VOITIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto