Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Nodoto stafeti pārņemot

EGILS KAZAKEVIČS

Autors • 03.07.2009.

Nodoto stafeti pārņemot
Burtu lielums

1. jūlijs visā Latvijā ir nesis daudzas izmaiņas. Šajā datumā notika arī priekšsēdētāju vēlēšanas jaunajās novadu domēs un republikas pilsētu domēs. Bija sēdes, kuru iznākums raisīja pārsteigumu, prieku vai vilšanos. Novads, kurā domes priekšsēdētāja vēlēšanas var vērtēt kā vēsturisku brīdi, ir Lubāna, jo tur vairāk nekā pēc trešdaļas gadsimta (34 gadiem) mainās domes vadītājs. Ilggadējais domes vadītājs Miķelis Gruzītis nu ir nodevis stafeti jaunajam novada priekšsēdētājam, bijušajam Lubānas vidusskolas direktoram TĀLIM SALENIEKAM, ko otrajā dienā pēc ievēlēšanas „Stars" aicināja dalīties pārdomās par jauno amatu un tajā veicamajiem darbiem.

– Kādas ir izjūtas pirmajā darba dienā jaunajā amatā?

– Izjūtas ir divējādas; vienā ziņā, protams, žēl šķirties no iepriekšējās darbavietas. Sacīšu godīgi, ka pieņemt šo lēmumu man bija ļoti grūti, taču sabiedrības ietekmes rezultātā tomēr tas bija jādara. Galīgo lēmumu es pieņēmu tikai piecas dienas pirms 1. jūlija sēdes. Sākumā biju diezgan kategoriski pret – darbu nemainīšu. Arī mūsu apvienība priekšsēdētāja amata kandidātu neizvirzīja līdz pēdējam brīdim. Ikviens no saraksta teorētiski varēja kļūt par priekšsēdētāju, jo nezinājām, kurš tiks ievēlēts domē. Pēc vēlēšanām, jau uzzinot domes deputātu sastāvu, apvienība sanāca kopā un izvirzīja manu kandidatūru. No skolas man, protams, bija žēl šķirties. Labs, atsaucīgs kolektīvs, ar ko jau biju sastrādājies. 24 gadus esmu nostrādājis par direktoru, un šķiet, ka viss ikdienā jau ir pierasts. Salīdzinot darbu skolā un domē, jāatzīst, ka direktora amatā viss bija daudz prognozējamāks. Katrā situācijā zināju, kas ir jādara, savukārt domē ikdienā var veidoties visneprognozējamākās situācijas un katra diena risināmo jautājumu ziņā var būt pilnīgi atšķirīga no iepriekšējās. Skolā es vadīju kolektīvu, kurā bija vairāk nekā 50 darbinieku un 300 bērnu, savukārt domē esmu atbildīgs par vairāk nekā 2000 cilvēkiem, un katram no viņiem ir sava rūpe un jautājumi, piemēram, kāpēc netiek asfaltēta tieši tā iela, kurā viņš dzīvo, kāpēc nauda tiek novirzīta tam, nevis kam citam. Mūsu apvienībai, jau piedaloties vēlēšanās, bija uzstādījums, ka, rīkojot regulāras tikšanās, dažādu jautājumu risināšanā maksimāli centīsimies iesaistīt gan iedzīvotājus, gan uzņēmējus. Arī pats iespēju robežās būšu atvērts un brīvi pieejams ikvienam novada iedzīvotājam.

– Vai padomā ir jau tuvākie plānotie darbi?

– Pagaidām es vēl tikai sāku apzināt to darba sistēmu, kas ir pašvaldībā. Būt par deputātu ir viena lieta, bet par priekšsēdētāju – pavisam kas cits. Tikai šodien ir mana pirmā īstā darba diena, un daudz kas vēl ir jānoskaidro. Šodien arī biju organizējis tikšanos ar domes darbiniekiem. Izklāstīju viņiem savu redzējumu, kā es vēlētos organizēt pašvaldības darbu. Secinājām, ka ir dažas lietas, kas būtu nedaudz jāpamaina. Nav noslēpums, ka daļa iedzīvotāju, un tā tas ir arī citos novados, uzskata, ka pašvaldībā strādā par daudz cilvēku, tāpēc es darbiniekiem teicu – "viss ir jūsu pašu rokās, jums ir jāpamato savs darbs". Ir paredzēta arī individuāla tikšanās ar katru darbinieku. Viņiem par savu darbu ir jāinformē iedzīvotāji. Mums ir krietni jāuzlabo Lubānas novada mājas lapa un jāpaplašina arī laikrakstā „Lubānas Ziņas" sniegtā informācija, lai nav tā, ka informē tikai domes priekšsēdētājs un laikraksta redaktors. Arī visām struktūrvienībām ir jāpublicē tas, ko tās dara un ko ir plānots darīt.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS 04.07.2009.

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px