– Kā jūtaties jaunajā Madonas novadā, un kādi ir jūsu vēlējumi jaunievēlētajiem Madonas novada domes deputātiem, kas šodien ievēlēs Madonas novada domes vadību? – vakar, 1. jūlija rītā, jautājām Madonas ielās sastaptajiem cilvēkiem.
Indra no Dzelzavas: – Jaunajai Madonas novada domei novēlu – lai viss veicas un izdodas, lai mums visiem būtu labāk! Un, protams, lai novārtā neatstāj tagadējos pagastus un pagasta pārvaldes vadītāju amatos izvēlas zinošus cilvēkus. Man, piemēram, nekas nebūtu iebilstams, ja Dzelzavas pagastu arī turpmāk vadītu Elmārs Vaskis.
Madonietis Pēteris: – Ļoti bēdīgi jūtos. Ekonomiskā situācija valstī taču ir tik kritiska. Un arī ar acīm ir problēmas. Biju Stradiņos, zāles ļoti dārgas. Viena ampuliņa maksā 420 latu, un redzes uzlabošanai ar vienu vien nepietiek. Kur lai ņem tādu naudu? Tad jau aklam jāpaliek. Bet jaunajai novada domei novēlu, protams, veiksmi. Mani gan māc šaubas, vai tā spēs savā redzeslokā paturēt novada nomales. Gribētos, lai pagastu centros arī turpmāk būtu pieejami darbinieki, un tos visus nepārceltu darbā uz Madonu.
Madonietis Matīss: – Lai jaunievēlēto Madonas novada domes deputātu darbs ir produktīvs! Vairāk neko citu es nevaru novēlēt, ja nu vienīgi vēl labu veselību.
Madonietis Andris Ozoliņš: – No-vada domei novēlu strādāt mērķtiecīgi, konsekventi. Tas ir galvenais. Ja lēmumi tiek pieņemti, tad pēc gada tos negrozīt, kā tas notiek attiecībā uz katlumājām, māju kopīgajiem skaitītājiem. Kāpēc tos grib atcelt? Lai atkal veidotos starpība un būtu iemesls tarifa celšanai.
Edgars no Bērzaunes: – Viest lielāku skaidrību. Pagaidām nav nekādas skaidrības par Madonas novada darbību; to, kas paliks laukos, kādi pakalpojumi būs pieejami līdzšinējos pagastos, neviens nevar paskaidrot. Līdz šim vismaz ceļi tika iztīrīti un nedaudz arī laboti, tāpat krūmi ceļmalās izcirsti un veikti citi darbi. Es šaubos, vai dzīve tagad, pēc novadu izveidošanas, paliks labāka. Vismaz es esmu noskaņots pesimistiski.
Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA, OĻĢERTS SKUJA