Vērtējot pircēju aktivitāti pirmajā pusgadā, var prognozēt, ka otrais pusgads būvmateriālu tirgotājiem būs diezgan drūms, norādīja būvmateriālu tirgotāja „Rautakesko" mārketinga komunikāciju vadītāja Ieva Zlaugotne.
Viņa minēja, ka, iespējams, ne visi tirgotāji spēs izturēt šos apstākļus un tirgū paliks vēl mazāk dalībnieku. Zlaugotne klāstīja, ka būvmateriālu veikalos „K-rauta" ziema un agrais pavasaris bijis diezgan kluss periods, savukārt tagad, pavasara-vasaras sezonā, pircēju aktivitāte ir saglabājusies pērnā gada līmenī.
– Aktivitāte varētu būt skaidrojama ar to, ka mazāk iedzīvotāju atvaļinājumus pavada ārpus Latvijas un vairāk aktīvi darbojas savās lauku mājas vai vasarnīcās, – sacīja Zlaugotne, piebilstot, ka iedzīvotāju pirktspēja gan šogad ir samazinājusies.
Viņa atklāja, ka mazumtirdzniecības apgrozījums pirmajā pusgadā „K-rauta" tīklā, salīdzinot ar to pašu laika posmu pērn, ir samazinājies par aptuveni 20%.