Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Kur šogad līgosit?

Redakcija

Autors • 17.06.2009.

Burtu lielums

Vai jūs esat jau izdomājuši, kur šogad, neraugoties uz dramatisko finansiālo situāciju valstī, līgosit, kādas Jāņu un Līgosvētku tradīcijas ievērosit? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem iedzīvotājiem.

Ēriks no Kalsnavas pagasta: – Es dzīvoju Rīgā, bet tagad vasarā esmu atbraucis uz savām lauku mājām. Rīgā nekad neesmu līgojis, un arī tagad Līgosvētki paies klusi un mierīgi, godā ceļot tikai ķimeņu sieru, jo starp radiem un draugiem Jāņu un Līgu nav. Bet, protams, Līgosvētki ir ļoti jauka latviešu tradīcija – otrie labākie svētki gadā.

Egija no Zelgauskas: – Līgosvētkus un Jāņus pavadīsim savā pulciņā un ģimenes lokā. Droši vien saaicināsim draugus un radus, lai līgotāju pulciņš būtu lielāks, bet, ņemot vērā krīzes situāciju, uz līgošanu aicināsim ierasties ar saviem „groziņiem". Iekursim lielu Jāņu ugunskuru, un viss tam ir jau sagatavots, bet Līgo un Jāņu dziesmas vairs tā netiek dziedātas kā senāk, taču fonā jau tās skan tāpat, jo Latvijas Radio tās tiek dziedātas mēnesi pirms un mēnesi pēc Jāņiem. Cerams, ka mamma arī ķimeņu sieru sasies.

Daina no Sarkaņiem: – Braukšu uz Jēkabpili ciemos pie mātes, jo viņai ir dzimšanas diena, līdz ar to katru gadu tur tiek arī līgots. Apmeklējam arī pašvaldības rīkoto pasākumu, kur ir padomāts gan par lielo Jāņu ugunskuru, gan mūziku. Līgosvētki man ļoti patīk, tā ir viena no visskaistākajām latviešu tradīcijām. Zinu arī Jāņu dziesmas, kas gan tagad ne vienmēr tiek dziedātas.

Madars no Madonas:
– Vēl neesmu izlēmis, bet iespējams, ka līgot braukšu uz Siguldu. Vēl jāpaspēj aizbraukt uz darbu, un tad jau redzēs. Pārāk lielā sajūsmā par līgošanu neesmu, bet esmu priecīgs, ka, pateicoties šiem svētkiem, ir brīvdienas.

Nauris no Cēsīm: – Pro-tams, esmu jau izdomājis, kā pavadīšu Līgosvētkus un Jāņus. Es dzīvoju Cēsīs, bet līgot braukšu pie draugiem uz Lubānu, kur Līgosvētkos biju arī pirms gada un man tīri labi patika. Tagad jau līgo dažādi – kā nu kurš māk. Ja zina, dzied arī Jāņu dziesmas.

Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px