– Vai jūs apmierina sestdien notikušo vēlēšanu rezultāti? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Jānis Berķis no Madonas:
– Varēja būt labāki, bet kādi ir, tādi ir. Piemēram, sociāldemokrātu saraksts, par ko balsoju, Madonas novada domē netika. Tur gan vaina ir tajā apstāklī, ka partija savulaik sašķēlās. Rīga man īpaši neinteresē, taču, ja Ušakovs tiks pie varas, tad gan, manuprāt, būs „labi", lai gan Šlesers jau arī ir tāds „gaisā lēcējs". Diemžēl, arī EP man jāpaliek tukšā, jo mans kandidāts Guntars Krasts netika ievēlēts.
Maija no Lubānas: – Es pati balsoju par vēlētāju apvienības „Rītdiena" sarakstu. No tā, acīmredzot, visvairāk deputātu arī būs pārstāvēti jaunajā domē, bet, kas būs jaunais novada mērs, nav ne jausmas. Mazliet sarūgtina fakts, ka, cik es pazīstu, laikam no Indrānu pagasta neviens nav ievēlēts jaunajā domē. EP vēlēšanās balsoju par Georgu Andrejevu, bet viņš diemžēl nesavāca vajadzīgo balsu skaistu.
Sofija no Madonas: – Kopumā esmu apmierināta, jo tas saraksts, par ko balsoju, jaunajā Madonas novada domē būs pārstāvēts. Nav jau guvis visvairāk balsu, bet tomēr ir, un arī tas ir labi. Tā jau liekas, ka cilvēki bija gana aktīvi. Labi, ka varēja arī iepriekš nobalsot. Arī es izmantoju šo iespēju, jo sestdien bija paredzēti citi darbi.
Gunārs Kalniņš no Mārcienas: – Sajūta ir kolosāla. Saraksts, par ko balsoju, Madonas novada domē ir ieguvis visvairāk balsu. Bet es jau skatos ne tikai uz Madonu, bet arī uz Rīgu. Izskatās, ka Rīgā būs drusciņ savādāki laiki, un cerams, ka Madonā arī. Vajadzētu jau mums jaunus laikus, tāpat kā visā valstī. EP vēlēšanās bija neliels pārsteigums par daža laba saraksta pārsvaru, kā, piemēram, „Pilsoniskajai savienībai" un „Saskaņas centram", kam tika pa divām vietām. Manējam – tikai viena.
Normunds no Madonas: – Es vēlēšanās nepiedalījos. Ja jau tie solījumi tiktu pildīti, tad būtu vērts balsot, bet tā… Iepriekšējās vēlēšanās piedalījos, bet šajās – ne. Viss ir tik tālu aizgājis, ka nekam nav vairs ticības. Vienīgais labums, ka darbs ir. Un vairāk jau arī neko nevajag.
Aptauju veica BAIBA MIGLONE