– Kā jūs vērtējat Valsts prezidenta Valda Zatleru darbību 2 gadus pēc viņa ievēlēšanas šajā amatā 2007. gada 31. maijā? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madonietis Maksims:
– Es jums pateikšu atklāti savas domas gan par Valsts prezidenta, gan Saeimas, gan valdības darbību. Rezultāts ir tāds, ka man, tāpat kā daudziem citiem Latvijas iedzīvotājiem, darbs ir jāmeklē ārpus Latvijas robežām. V. Zatlers prezidents ir jau divus gadus, bet man šķiet, ka šos pienākumus daudz labāk veica Vaira Vīķe-Freiberga, kas bija arī plašāk pazīstama.
Pjotrs no Lazdonas: – Valdis Zatlers strādā normāli, bet neko daudz jau viņš nevar izdarīt. Un arī neviens cits labāk neveiks šos pienākumus, kamēr Latvija nekļūs par prezidentālu valsti. Tas ir skaidrs kā diena, ka tikai tādā gadījumā valstī varēs ieviest kārtību un cilvēkiem būs darbs.
Jānis no Madonas: – Es tur nekā laba neredzu, viss stāv uz vietas, būtu kaut solīti valsts savā attīstībā pavirzījusies uz priekšu… Prezidents izvirza uzdevumus Saeimai, bet tā nepilda savus pienākumus tā, kā vajadzētu. Saeima dara, kā grib. Citiem naudu samazina, bet sev? Kas ir 15 procentu salīdzinājumā ar lielo algu, ko paši saņem? Turpretī nabagam no tā atkarīga izdzīvošana. Lai Saeimas deputāti sev algas samazina uz pusi…
Madoniete Ināra: – Domāju, kopumā Valsts prezidents savus pienākumus veic diezgan labi. Es novēlu prezidentam labu veselību un lai turpmāk strādā tā, lai Latvijas valstij un mums visiem nebūtu bankrota un tiktu no bedres laukā!
Bērzauniete Monika:
– Valsts prezidents strādā, kaut ko jau dara un valsti pārstāv, bet tādas īpašas aktivitātes no viņa puses tā kā nav manītas. Man labāk patika Vaira Vīķe-Freiberga, viņai bija sava nostāja, savs stingrs vārds, bet pašreizējam prezidentam it kā nav tādas stingras savas nostājas. Prezidentam novēlu stingru mugurkaulu, nopietni darboties valsts labā un lai nelobētu kādas partijas intereses.
Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA