– Kādā noskaņā sagaidāt mācību gada noslēgumu – gatavojoties eksāmeniem, domājot par iespēju vasarā strādāt vai varbūt vēl mēģināt labot kādu nesekmīgu atzīmi? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem jauniešiem.
Madonietis Andris: – Es mācos Madonas pilsētas 2. vidusskolas 10. klasē un varu teikt, ka mācību gads ir tikpat kā beidzies. Esmu sekmīgs visos mācību priekšmetos, pārcelšanās eksāmens uz nākamo klasi nav jāliek, bet liecības izdos nedēļas beigās. Vasarā gan nekas cits neatliks, kā tikai atpūsties, jo dabūt darbu jau droši vien nebūs iespējams.
Madonietis Dinārs Kairis: – Patlaban gatavojos 9. klases eksāmeniem Madonas Valsts ģimnāzijā. Otrdien notiks eksāmens latviešu valodā. Īpaša uztraukuma nav, jo esam mācījušies visu gadu. Būs jāliek eksāmens arī citos mācību priekšmetos – angļu valodā, vēsturē, matemātikā. Pēc tam ir doma turpināt mācības Cēsu Draudzīgā aicinājuma valsts ģimnāzijā, kur ir vairāki novirzieni, es vēlos mācīties dabas novirziena klasē.
Madonietis Imants Borovikovs: – Arī es mācos 9. klasē, tikai Madonas pilsētas 1. vidusskolā, un arī man pirmais eksāmens būs otrdien latviešu valodā. Domāju, viss noritēs veiksmīgi, jo latviešu valoda padodas diezgan labi. Es mācības vēlētos turpināt Madonas pilsētas 2. vidusskolā, jo tur mācīties esot vieglāk un man patīk arī sports, it sevišķi riteņbraukšana.
Liāna no Barkavas: – Es mācos Madonas Valsts ģimnāzijas 11. klasē. Mācību stundas notiek vēl šonedēļ, bet nupat vēsturē likām pārcelšanas eksāmenu uz 12. klasi. Šķiet, ka būsim to veiksmīgi izturējuši. Protams, kā jau pirms katra eksāmena, bija arī satraukums. Vasarā gribētos atrast darbu, bet nezinu, vai tas izdosies. Pērn šāda iespēja bija – strādāju siltumnīcās.
Klinta no Barkavas: – Arī es mācos Madonas Valsts ģimnāzijas 11. klasē un šodien liku eksāmenu vēsturē. Jautājumi it kā bija diezgan viegli, bet, protams, bija arī stress un bažas, vai precīzi ir iegaumēti visi gadskaitļi. Vasarā gribētos atrast kādu darbiņu, bet diez vai šogad tas izdosies.
Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA