9. maijs bija sava veida Uzvaras diena Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolas (RPIVA) Madonas filiāles 5. kursa absolventiem.
Vienoti pozitīvās emocijās, saules un ievziedu smaržas pavadīti, svinīgi tērpti augstskolu absolventiem raksturīgajās mantijās un cepurēs, 17 absolventi saņēma 2. līmeņa profesionālo bakalaura grādu uzņēmējdarbībā un uzņēmumu un iestāžu vadītāja kvalifikācijas diplomus.
Izskanot Latvijas valsts himnai a capella, Madonas mūzikas skolas Laimas zālē izlaidumu atklāja RPIVA Madonas filiāles vadītājs Mg. theol. Guntars Agate Paeglis. Turpinājumā vārds tika dots RPIVA Ekonomikas un uzņēmējdarbības katedras vadītājam, Dr. math., docentam Jānim Vržbickim rīkojuma par bakalaura grāda piešķiršanu ekonomikā nolasīšanai.
Patīkami skumjais brīdis bija pienācis. Augstskolas karoga un sanākušo apsveicēju priekšā laimīgie ne vien no Madonas pilsētas un apkārtnes, bet arī no Alūksnes, Gulbenes, Valmieras un Vecpiebalgas saņēma piecos studiju gados godam nopelnītos diplomus. Vieglas un pozitīvas gaisotnes uzturēšanā no filiāles vadītāja puses katrs absolvents tika pavadīts ar viņam raksturīgāko iezīmju īsu vizītkarti.
Atzinības rakstu no augstskolas par studiju laikā izrādīto pašinteresi, iniciatīvu un aktivitāti ārpus studijām pasākumu organizēšanā saņēma Lolita Kostjukova. Patīkams pārsteigums kā kursa vecākajai sekoja arī kursabiedru uzmanība. Paldies par to!
Pēc diplomu saņemšanas apsveikumam vārds tika dots RPIVA Vadības un ekonomikas nodaļas vadītājas vietniecei Inesei Jansonei. Viņa solīja pavisam drīz RPIVA Uzņēmējdarbības vadības maģistra studiju programmas realizāciju arī Madonā. Neklātienē tika saņemti sveicieni no augstskolas rektores Daces Markus un studiju programmas „Komercdarbība un uzņēmuma vadība" programmas direktores Irēnas Germanes.
Pēc ziedu klēpju saņemšanas tika pildīta augstskolu absolventu tradīcija – dodot svinīgo solījumu, pārlikt studenta cepures pušķi no kreisās uz labo pusi un, fotoaparātiem tverot zīmīgo brīdi, savas studenta cepures mešana gaisā. Šādu mirkļu dēļ vien ir vērts mācīties augstskolā!
Ar ziediem un grāmatu dāvinājumu studenti pateicās augstskolai, filiāles vadītājiem, saviem pasniedzējiem un filiāles speciālistēm Sintijai Paeglei un Mārītei Švaukstei. Lielu paldies absolventi saka saviem profesionālajiem pasniedzējiem: Ārijai Fārtei, kas izglītoja lietišķajā angļu valodā, Inesei Strodei par sniegtajām datorzināšanām, Jānim Vanagam, kas neliedza padomu bakalaura darbu rakstīšanā, Aigaram Oļukalnam, izglītojot mārketinga gudrībās, un Guntaram Agatei Paeglim, iepazīstinot ar filosofijas pamatiem, loģiku un sabiedriskajām attiecībām. Paldies Judītei Lejniecei un Dzintrai Karavaičukai par vērtēšanu un īkšķu turēšanu bakalaura darbu aizstāvēšanas komisijā, Madonas pilsētas 1. vidusskolai par studijām atvēlētajām telpām, Madonas mūzikas skolai par telpām svētku reizē, Madonas bērnu un jauniešu centram, izlīdzot ar telpām bakalaura darbu aizstāvēšanā. Kafejnīca „Kore" izlaiduma dienā bija parūpējusies par svētku šampanieti, savukārt viesu nams „Kučuru dzirnavas" – par svētku vakaru. Paldies ģimenes locekļiem, darbabiedriem, radiem un draugiem par sapratni – viņiem atņemto laiku, ko veltījām mācībām.
Studentu dzīvi veido ne vien studijas, bet arī dažādi pasākumi. Kopā pavadītie gadi ir atstājuši neizdzēšamas atmiņas. Mūsu kurss visus studiju gadus ir bijis īpaši draudzīgs un aktīvs, savstarpējās attiecības ikvienam noderējušas arī ikdienas gaitās. Vēlētos, lai filiālē ieviestā tradīcija – 1. kursa studētgribētāju uzņemšana studentu kārtā jeb Fukšu balle – tiktu turpināta arī nākotnē. Tāpat jāatdzimst Madonas studentu avīzei „Prāta laipa".
Ar izlaidumu nekas nebeidzas, drīzāk – sākas, jo veiksmes atslēga ir izglītībā. Galvu augstāk pacels tie, kuri mainīgajā pasaulē būs vēl konkurētspējīgāki, un durvis vēl plašāk pavērtas tiem, kuri nolēmuši mācības turpināt maģistrantūrā. Cerams, tepat, Madonā!
Autore: LOLITA KOSTJUKOVA,
RPIVA 2009. gada absolvente
RINALDA ROZENBERGA foto