Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

„Cūku gripa”

Redakcija

Autors • 15.05.2009.

Burtu lielums

Kā jūs domājat, vai arī līdz Latvijai nonāks tā saucamā „cūku gripa" vai varbūt tomēr mums izdosies izvairīties no inficēšanās ar šo cilvēka dzīvībai tik bīstamo vīrusu? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madoniete Ruta: – To visu klausoties ziņās, izjūtas ir visai dīvainas, kaut gan, protams, viennozīmīgi ir grūti pateikt, vai šis gripas vīruss skars arī Latviju, bet es pieļauju, ka no tā tomēr mums neizdosies izvairīties. Manuprāt, tagad visi ir kļuvuši uzņēmīgāki, nav kā agrāk – „krievu laikos". Arī valstu robežas ir atvērtas. Panikai nav pamata, bet iespēja ar to inficēties pastāv. Pret gripu noteikti vajadzētu vakcinēties bērniem (tas būtu jānodrošina valstij) un arī pieaugušajiem.

Madoniete Anita: – Tik traki jau nebūs, bet jebkurā gadījumā, ja vien rocība atļauj, vajag potēties, lai nesaslimtu arī ar parasto gripu. Taču, ja vakcinēties nevar atļauties finansiāli, viss ir kārtīgi jāmazgā un jāēd riktīgi pagatavots, kārtīgi izkarsēts ēdiens, nevis kaut kādi pusfabrikāti. Katrā ziņā esmu optimiste un domāju, ka nav ko degunu nokārt. Pie tam, ja zinātniekiem atvēlētu lielāku finansējumu, viņi spētu arī izgudrot vakcīnu pret šo bīstamo vīrusu. Mūsu zinātniekiem taču ir gudras galvas.

Marija Smirnova no Bērzaunes: – Es nevaru iedomāties, ka tā nonāks arī līdz Latvijai. Domāju, ka šī infekcija mūs neskars, vismaz masveidā ne. Protams, katram iespēju robežās ir jāstiprina sava imūnsistēma. Uzturā jālieto daudz ķiploku, sīpolu, kas vairāk vai mazāk ir pieejami katram, it īpaši laukos.

Līga Meisīte no Bērzaunes: – Katrā ziņā baiļu nav. Baidīties jau var arī no tā, ka ķieģelis uz galvas var uzkrist… Vajag vingrot, pieturēties pie veselīga dzīvesveida, ēst ķiplokus, zaļumus, putraimus, un tad neviena gripa neskars. Turklāt mēs dzīvojam pie Bolēnu avota un dzeram brīnišķīgu ūdeni.

Anita no Cesvaines: – Es domāju, ka līdz Latvijai tas nenonāks, kaut gan ziņās ir izskanējis, ka gripas vīruss ir konstatēts jau Somijā. Galvenais ir tīrība un veselīgs ēdiens, bet vakcinēties, domāju, nav obligāti.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px