Laikraksts jau vēstīja, ka aizvadītajās brīvdienās Rīgā vairākās augstskolās notika Latvijas 33. skolēnu zinātniskā konference, uz ko prezentēt savus zinātniski pētnieciskos darbus devās arī mūsu rajona jaunieši.
Rajona žūrija uz Rīgu bija izvirzījusi septiņus darbus, arī Ērgļu vidusskolas 11. klases skolnieces Madaras Ādamsones pētījumu „Ērgļi latviešu dzejā" un Madonas Valsts ģimnāzijas 11. klases skolēna Kalvja Krastiņa darbu „Reitterapijas ietekme uz cilvēka veselību". Tomēr minēto darbu autorus piedalīties 33. skolēnu zinātniskajā konferencē diemžēl neizsauca. Uz republikānisko pasākumu izsauca Madonas pilsētas 1. vidusskolas 11. klases audzēkni Dairi Ružu (darbs – „Zīmoli Madonas jauniešu izpratnē"), Madonas Valsts ģimnāzijas 11. klases skolēnu Pēteri Rozenbaku (darbs – „Autoritārisma attīstība mūsdienu Krievijā"), Madonas pilsētas 1. vidusskolas 11. klases audzēkni Māri Kozlovu (darbs – „Mežacūku nozīmes izvērtējums Madonas rajonā"), Madonas Valsts ģimnāzijas 11. klases skolnieci Līvu Ārenti (darbs – „Krūts vēža izplatība Madonas rajonā, to veicinošie faktori") un Madonas Valsts ģimnāzijas 12. klases audzēkni Andri Avotiņu (darbs – „Urālpūces Strix uralensis barības sastāvs Austrumlatvijā").
Visspīdošāk no visiem gāja Andrim Avotiņam: Madonas Valsts ģimnāzijas audzēknis konferences kopvērtējumā izcīnīja 1. vietu. Kā „Staru" informē rajona izglītības pārvaldes speciāliste Lilioza Vilciņa, 29. aprīlī Rīgā, Valsts jaunatnes iniciatīvu centrā, Andrim Avotiņam žūrijai būs jāspēj par savu darbu pastāstīt angļu valodā. Noklausoties vēl septiņu skolēnu – konferences laureātu – sniegumu, tiks atlasīti trīs autori, kas piedalīsies 21. Eiropas Savienības jauno zinātnieku konkursā Parīzē.
Autore: INESE ELSIŅA