Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

“Var tikai cerēt uz labāko”

Redakcija

Autors • 17.04.2009.

“Var tikai cerēt uz labāko”
Burtu lielums

Barkavas pagasta z/s "Sidrabiņi" saimnieks ĒRIKS TOMIŅŠ nesen Madonā veltīgi meklēja Viduslatvijas reģionālās lauksaimniecības pārvaldes ES tiešo maksājumu daļas vecāko referenti Airu Aizsilu. Viņam ieteica griezties pie speciālistiem Jēkabpilī.

– Kādreiz taču visu nepieciešamo informāciju varēja noskaidrot Madonā, vai tiešām tagad jātērē laiks, jādedzina degviela, jābrauc līdz Jēkabpilij? – vaicāja Ēriks Tomiņš, kam jāprecizē neskaidrības par platībām ES tiešo maksājumu pieteikumā. Tiekoties Madonā, aicināju Ēriku Tomiņu uz plašāku sarunu par to, kāds ir zemnieku noskaņojums, atnākot pavasarim.

– Kāds var būt noskaņojums, jo arī zemniekus skar ekonomiskā situācija un neziņa, kā saimniekot, nomaksāt kredītus, – atsaka "Sidrabiņu" saimnieks.

– Vispirms pastāstiet par savu saimniecību.

– Tomiņu jau Barkavā ir daudz. Ir tāda z/s "Jānīši", kas sākotnēji bija tēva saimniecība. Vēlāk saimniekošanu "Jānīšos" pārņēma brālis Jānis Tomiņš. Toties es ar tēva atbalstu 2004. gadā izveidoju savu zemnieku saimniecību "Sidrabiņi". Īpašumā ir ap 70 ha zemes, bet nomātās platības – ap 120 ha. Abi ar brāli saimniekojam katrs savā saimniecībā, tomēr viens otram palīdzam, strādājam kopā. Tehnika katram ir sava, ar to mēdzam kooperēties.

– Arī jūs, tāpat kā daudzi barkavieši, izmantojāt ES naudas piesaisti tehnikas iegādei, iesniedzot projektus?

– Pavisam ir četri projekti, ko palīdzēja sagatavot SIA "Sigas grāmatvedības un ekonomikas konsultāciju birojs". Par pirmo apstiprināto projektu kā jaunais zemnieks saņēmu finansiālu atbalstu un iegādājos jaunu traktoru. Īstenots arī otrs projekts, iegādāts jaudīgs 200 zirgspēku traktors, miglotājs, bet divi beidzamie projekti, piesaistot ES fondu investīcijas, varbūt paliks nerealizēti, jo nav zināms, kā būs ar naudu. Vispirms taču ir jāiegulda savi līdzekļi, tikai tad var saņemt ES naudas atbalstu. Rudenī ir beidzamais termiņš, lai saņemtu jaunu arklu, bet nezinu, vai kas sanāks. Ja graudu cena nebūs pietiekama, tad nevarēšu arī savus projektus īstenot. Vēl nav nomaksāts pagājušajā gadā iegādātais traktors. Ja kopj zemi, tehnika ir vajadzīga, un viss ir ar sviedriem izcīnīts.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS 18.04.2009.

Autore: IVETA ŠMUGĀ

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px