– Kā jūs vērtējat sakopšanas talku tradīcijas atjaunošanu Latvijā, un vai šosestdien, 18. aprīlī, plānojat tajā piedalīties? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Valdis no Lazdonas: – Tās ir jārīko, jo Latvija ir jāsakopj, kaut vai satīrot sava īpašuma vai mājai piegulošo teritoriju. Katrā ziņā es pozitīvi vērtēju to, ka Latvijā atkal tiek rīkotas sakopšanas talkas. Es patlaban dzīvoju laukos, un man liekas, ka Latvija pamazām paliek tīrāka un sakoptāka.
Madoniete Natālija Trizna: – Diemžēl man sestdien ir jāstrādā, līdz ar to sakopšanas darbos nevarēšu piedalīties, bet talku rīkošanas ideja man ļoti patīk. Ja mēs paši savas teritorijas nesakopsim, neviens cits mūsu vietā to nedarīs. Katram, kas vien var pacelt grābekli vai slotu, domāju, sestdien ir jāpiedalās sakopšanas talkā.
Madoniete Rita Blaua: – Ideja ir burvīga. Arī es piedalīšos talkā, bet individuāli. Turklāt es to daru visu vasaru, t. i., kopju teritoriju pie Rāceņu ezera, kas skaitās privātteritorija, bet uz kurieni izklaidēties brauc vai puse madoniešu, kas šo teritoriju ar dažādiem atkritumiem arī piegružo. Esmu iecerējusi turp doties arī šosestdien, vienīgi – vai būs kāds, kas aizvedīs savāktos atkritumus? Būtu jau labi, ja sakopšanas darbos izdotos iesaistīt arī tos, kas teritorijas piegružo. Ne tikai Latvija, bet visa pasaule ir piecūkota drausmīgi, un pie tā, manuprāt, stipri vainojams ir preču ideālais iepakojums. Agrāk celofāna maisiņus izmantojām vairākkārt, tos saglabājām no vienas reizes uz otru, bet tagad daudzi visu tik palaiž pa rokai…
Madonietis Viktors Reiniks: – Sa-kopt teritorijas vajag. Un arī es strādāšu un piedalīšos sakopšanas talkā. Vienīgi varētu vēlēties, kaut visi tie cūkmeni paliktu prātīgāki, jo, kā esmu novērojis, teritorija tiek sakopta, bet nepaiet ne pāris dienu, kad tā atkal tiek piedrazota. Ne reizi vien ir gadījies redzēt, kā šoferi no braucošas mašīnas izmet atkritumu maisu grāvī vai mežā.
Madoniete Inese: – Lat-vija ir jāsakopj, viss jātur tīrs un jāsaved kārtībā, bet tas jādara visu gadu, ne tikai talkas dienā. Un nav arī jāpiemēslo. Sakopšanas talkās piedalās arī viss mūsu SIA „Sports un Co" kolektīvs.
Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA