Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

tauta bieži izmantos Satversmē dotās tiesības atlaist Saeimu?

Redakcija

Autors • 14.04.2009.

Burtu lielums

Vai, jūsuprāt, tauta bieži izmantos Satversmē dotās tiesības atlaist Saeimu? – pēc Saeimas galīgajā lasījumā pieņemtajiem grozījumiem Satversmē jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Andris no Mētrienas: – Katrā ziņā Satversmē paredzētās tiesības tautai ierosināt Saeimas atlaišanu, manuprāt, nevajadzētu bieži izmantot. Tas būtu jādara tikai ekstremālos gadījumos, tāpēc ir ļoti labi, ka beidzot šāda iespēja ir nostiprināta Satversmē. Domāju, ka šādus grozījumus vajadzēja pieņemt jau pāris Saeimu iepriekš. Taču izbrīnu šāda vilcināšanās neizraisa, jo neviens jau savu krēslu priekšlaicīgi negrib pazaudēt.

Māris no Sarkaņiem: – Grūti ir prognozēt, cik tie būs efektīvi. Saeimu jau varētu atlaist, ja būtu citi, ko vietā likt, bet, visticamāk, tie paši vien tiks ievēlēti. Turklāt tauta ir tik pasīva, ka drīz vispār ne par vienu vairs nebalsos, jo tai balsošanai lielākā daļa neredz jēgu. Un tik vienkārši ierosināt Saeimas atlaišanu nemaz nebūs iespējams, atlaišanas procedūra tāpat ir pietiekami sarežģīta.

Līvija no Lubānas: – Es nedomāju, ka kaut kas būtiski mainīsies, ja mēs arī panāktu Saeimas atlaišanu un tagadējo deputātu vietā ievēlētu jaunus, bet tas, protams, ir labi, ka tautai vismaz teorētiski šāda iespēja tiek dota – varbūt tas rosinās deputātus strādāt labāk.

Ilona no Ošupes pagasta: – Mani šie grozījumi ne īpaši interesē. Arī vēlēšanās un referendumos jau gadus trīs neesmu piedalījusies. Man ir zemnieku saimniecība, un tai tiek veltīts viss laiks un domas. Tagadējos laikos jau visiem ir grūti, visiem ir jācīnās par izdzīvošanu, īpaši piensaimniecības nozarē.

Jānis Vēzis no Saikavas: – Saeimas deputāti ir rīkojušies pareizi. Vienīgi jautājums, vai nosacījumi nav pārāk bargi, paredzot, ka parlaments uzskatāms par atsauktu, ja par to tautas nobalsošanā nobalso vairākums no balsotājiem un vismaz divas trešdaļas no pēdējās Saeimas vēlēšanās piedalījušos vēlētāju skaita. Ja tauta nebūs pietiekami aktīva, atkal nekas nesanāks, līdzīgi, kā pagājušajā vasarā, kad notika referendums par tautas tiesībām atlaist Saeimu. Toreiz pat ar 650 000 vēlētāju balsu nepietika…

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px