– Vai jūs esat jau saņēmuši paziņojumu, kurā tiekat informēti, uz kuru iecirkni gaidāmajās Eiropas Parlamenta un pašvaldību vēlēšanās 6. jūnijā jādodas balsot, un kādas ir jūsu domas par šādu paziņojumu, kuru nodrukāšana un izsūtīšana uz katra vēlētāja deklarēto dzīvesvietu valstij izmaksājusi 512 tūkstošus latu, lietderību? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Antonija:
– Paziņojumu esmu saņēmusi, un arī vēlēšanās es piedalīšos. Es gan esmu apzinīga vēlētāja un vēlēšanās piedalītos arī tad, ja šādu uzaicinājumu nebūtu saņēmusi. Iepriekšējos gados esmu balsojusi vēlēšanu iecirknī kinoteātrī „Vidzeme", bet tagad vēlēt būs jādodas uz Madonas kultūras namu.
Madoniete Velta Siliņa: – Nu jau kāda nedēļa noteikti ir pagājusi, kopš pastkastītē pienāca paziņojums par jūnijā gaidāmajām vēlēšanām. Uz vēlēšanām es eju vienmēr, arī šoreiz piedalīšos. Manis pēc paziņojumus gan varētu arī nesūtīt, es zinu, kur atrodas mans vēlēšanu iecirknis, bet, iespējams, daudzi vēlētāji to nezina, tāpēc no paziņojumu sūtīšanas nevajag atteikties.
Jānis Hiršs no Kusas:
– Paziņojums ir pienācis laikus, tā ka viss ir kārtībā. Šādi paziņojumi vēlētājiem ir jāsūta, jo jādara zināms, uz kuru vēlēšanu iecirkni katram ir jādodas balsot, ja jau balsošana notiek pēc sarakstiem. Līdzekļi uz paziņojumu rēķina nav jātaupa. Sevišķi svarīgi tas ir šoreiz, jo vienā dienā notiek gan EP, gan pašvaldību vēlēšanas.
Madonietis Igors: – Paziņojums ir pienācis, bet tas vēl ir liels jautājums, vai es vēlēšanās piedalīšos. Drīzāk jau ne. Lielas jēgas taču nav, tāpat nekas nemainās.
Vizbulīte no Aronas pagasta: – Paziņojumu, protams, esmu saņēmusi, bet, domāju, nekas nenotiktu, ja tie vēlētājiem netiktu sūtīti. Katrs taču zina, kur dzīvo un uz kuru vēlēšanu iecirkni jādodas balsot. Un ja arī nezina, katrs savā pašvaldībā, tāpat internetā vai, piezvanot uz CVK informatīvo tālruni, var to noskaidrot.
Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA