– Vai, jūsuprāt, ir jātaupa elektroenerģija un vai tas jādara arī uz ielu apgaismojuma rēķina? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Mairita no Saikavas: – Elektrības taupīšana ir laba lieta, bet tagad jau viss ir jātaupa. Līdz vienpadsmitiem vakarā ielu apgaismojumam noteikti vajadzētu būt, bet par nakts stundām vēl varētu domāt. Taču vislabāk būtu, ja mēs visu gadu dzīvotu pēc vasaras laika. Tad arī elektrība ietaupītos, tumšie rudens un ziemas vakari būtu īsāki, turklāt sagaidīt gaismu no rīta ir vieglāk. Bet tā vakari ziemā ir garāki, bērni no skolas nāk vēlu un lielā tumsā, kas ir bīstami arī no drošības viedokļa.
Imants no Ozoliem:
– Elektrība jātaupa jau no tāda viedokļa vien, ka tad būs jāmaksā mazāk. Taču es šaubos, vai, izslēdzot apgaismojumu uz stundu, var samazināt negatīvo ietekmi uz klimatu. Domāju, ka ielu apgaismojumu nevajag izslēgt nakts stundās, bet noteikti būtu jāraugās, lai tas netiktu ieslēgts par agru, tad, kad vēl ir gaišs.
Jānis no Jēkabpils:
– Protams, elektrību ir iespējams taupīt, kaut vai pirms došanās uz darbu vai kādā izbraukumā pārbaudīt, vai ir izslēgtas visas elektriskās ierīces, tas pats dators, televizors, radio. Tas jādara gan no drošības, gan no elektroenerģijas taupīšanas viedokļa. Elektroenerģiju iespējams taupīt arī ielu apgaismojumā, piemēram, nakts stundās ieslēdzot katru trešo spuldzīti, bet rīta pusē, kad cilvēki dodas uz darbu, iededzot visas spuldzītes, kā tas, piemēram, ir Jēkabpils rajona Salas pagastā.
Rita no Barkavas: – Elektrību ir iespējams taupīt dažādos veidos. Es, piemēram, virtuvē un hallītē izmantoju ekonomiskās spuldzītes, tāpat, dodoties projām, izslēdzu datoru. Uz ielu apgaismojuma rēķina gan nevajadzētu taupīt, ja nu vēl bez tā varētu iztikt nakts tumšākajās stundās, teiksim, no divpadsmitiem līdz diviem trijiem naktī.
Zigurds no Ļaudonas:
– Elektroenerģija jālieto tieši tik daudz, cik nepieciešams. Manuprāt, mēs, ja pat ļoti vēlētos, neko daudz nevarētu ietaupīt, jo elektrību nemaz tik daudz nepatērējam.
Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA