Sestdien tautas nobalsošanā par Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas apturētajiem drošības likuma grozījumiem piedalījušies 337 897 vēlētāji jeb apmēram 23% balsstiesīgo iedzīvotāju, kas ir nepietiekami, lai referendumu uzskatītu par notikušu. Referendums būtu noticis, ja tajā savu attieksmi paustu vismaz puse no pēdējās Saeimas vēlēšanās piedalījušos skaita jeb 453 730 vēlētāju.
Madonas rajonā tautas nobalsošanas iecirkņos, kā informē rajona vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Millija Ūdre, pavisam ieradās 9236 vēlētāji, kas izteica savu attieksmi par grozījumiem Nacionālās drošības likumā, bet balsošanā par grozījumiem Valsts drošības iestāžu likumā piedalījās par vienu mazāk jeb 9235 vēlētāji. Tas nozīmē, ka arī mūsu rajonā, tāpat kā valstī kopumā, tautas nobalsošanas iecirkņus ir apmeklējis nepietiekams skaits vēlētāju, tas ir, mazāk nekā puse no iepriekšējās, 9., Saeimas vēlēšanās piedalījušos skaita. Toreiz parlamenta vēlēšanās Madonas rajonā piedalījās
19 461 vēlētājs, tātad līdz pusei ir pie-
trūcis pavisam maz – tikai 495 balsu…
Uz daudzu pārējo pašvaldību fona vēlētāji mūsu pusē, var teikt, bija diezgan aktīvi. Arī ziņu speciālizlaidumos Latvijas televīzijā vēl pulksten 16 Madonas rajons tika minēts starp vieniem no aktīvākajiem valstī, bet pēc tam vēlētāju pieplūdums tautas nobalsošanas iecirkņos acīmredzot ir apsīcis.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
AGRA VECKALNIŅA foto