Bērzaunes pamatskolā vasaras nometnes 7-15 gadu veciem bērniem tiek organizētas jau trešo vasaru. Šo grūto, atbildīgo, bet reizē tik patīkamo darbu uzņēmusies Bērzaunes pamatskolas direktora vietniece audzināšanas darbā Inguna Dūma un viņas domubiedru grupiņa – skolas direktors Zigmunds Āboliņš, skolotājas Gunta Beloraga un Ināra Stepāne, deju pasniedzēja Inese Miske un skolotāja no Rojas Inguna Laure.
– Pirms pieciem gadiem izgāju nometņu vadītāju kursus, šķita, ka spēšu to paveikt, un sāku rakstīt projektus par finansējuma piešķiršanu. Divus pirmos projektus neatbalstīja, taču nu jau viss notiek. Lai arī atbildība ir liela un skolotājam jābūt modram 24 stundas diennaktī, arī gandarījums ir liels. Un kas gan var būt jaukāks, kad bērns, dodoties mājup, jautā, vai arī nākamgad nometne būs, – atzīst Inguna Dūma.
Pirmo reizi bez vecākiem
– Vispirms jābūt idejai, jo var jau sanākt vienkārši kopā un jautri nodzīvot šīs piecas dienas, taču, manuprāt, svētīgāk, ja ir kāds konkrēts mērķis. Pirmā nometne mums pagāja zem rūķu zīmes, pērn – indiāņu, bet šogad, tā kā tas bija laiks pirms Līgosvētkiem – „Jāņu Olimpiskās spēles". Tās nebija tradicionālas sporta spēles, bet gan jautras stafetes un parodizētas sacensības. Piemēram, peldēšana notika piepūšamajā baseinā, rāpojot uz celīšiem vairākus apļus, – skaidro Inguna Dūma.
Sākotnēji nometne bija plānota aptuveni 40 bērniem, taču rezultātā bija 24 bērni no Madonas, Bērzaunes, Praulienas un Rojas. Varbūt tieši nosaukumā minētās sporta spēles bija iemesls tam, ka kāds atturējās no pieteikšanās. – Jā, daudzi bērni ne visai mīl sportot, varbūt arī šīs sporta spēles kādu nobiedēja, taču, manuprāt, pie vainas bija laika apstākļi, jo pāris dienas pirms nometnes sākšanās stipri lija un bija ļoti auksts, – spriež skolotāja.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 10.07.2007.
Autore: SANDRA ZARIŅA
AUTORES foto