Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Eiro Latvijā

Redakcija

Autors • 18.03.2009.

Burtu lielums

Kā jūs domājat, vai Latvijai vajadzētu ieviest eiro pēc iespējas ātrāk, ņemot vērā, ka daudzi brīvos līdzekļus pārvērš eiro un arī kredīti tiek izsniegti šajā valūtā ? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Jogita Baune no Aronas pagasta:

– Es domāju, mēs to tagad nevaram izdarīt, jo nespēsim izpildīt visus ES nosacījumus pārejai no nacionālajām valūtām uz eiro. Man jau gan patiktu, ja tiktu ieviests eiro, jo tad ceļojot nebūtu jādomā par valūtas maiņu. Pāreja uz eiro, manuprāt, iedzīvotājiem būtu izdevīga, jo kredīti arī tiek izsniegti šajā valūtā. Taču tikai tādā gadījumā, ja pāreja uz eiro notiktu korekti pret visu nāciju, bet, ja latus pret eiro samainīs tā, kā savulaik samainīja padomju rubļus un pēc tam repšikus pret latiem, tad jau labāk ir gaidīt, kamēr mums ES atļaus pāriet uz eiro.

Madoniete Marija: – Tas būtu ļoti pareizi, ja Latvijā tiktu ieviests eiro. Jo ātrāk tas tiks izdarīts, jo labāk. Tad iedzīvotājiem nevajadzēs baidīties par lata devalvāciju un to, ka naudas maiņas rezultātā varētu pazaudēt uzkrāto mazumiņu nebaltām dienām. Katrā ziņā es esmu par pāreju uz eiro.

Madoniete Ilze: – Eiro ieviešana droši vien sekmētu eksporta palielināšanos, bet iedzīvotāji, domāju, no tā nebūtu ieguvēji, ja valsts no lata atteiktos šajā smagajā krīzes situācijā. Vispirms ir jāizpilda kritēriji un tikai pēc tam jāievieš eiro.

Jānis Viļumsons no Sauleskalna: – Uz eiro noteikti ir jāpāriet un pēc iespējas ātrāk. Tas būtu izdevīgāk visiem – gan uzņēmējiem, gan iedzīvotājiem. Jau tagad daudzi brīvos līdzekļus pārvērš eiro, un arī kredīti ir eiro. Lata devalvācija reiz pienāks tāpat, nekur jau mēs no tās nespruksim. Repše tagad lata kursu gan noturēs, bet nevar jau zināt, cik ilgi viņš būs pie varas.

Madoniete Ruta: – Man patīk lats. Esam taču pie tā pieraduši, un, cik paklausos radio, visi ir apmierināti ar latu. Varbūt tas būtu izdevīgi biznesmeņiem, bet no iedzīvotāju viedokļa ar eiro ieviešanu nevajadzētu steigties. Protams, kādreiz jau arī Latvijā notiks pāreja uz eiro.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px