Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Var ziņot par pilsētas postītājiem

Redakcija

Autors • 05.07.2007.

Var ziņot par pilsētas postītājiem
Burtu lielums

Kamēr daudzi Madonas iedzīvotāji ik gadus piedalās pilsētas sakopšanas talkās, kamēr domes dienesti kopā ar labvēļiem labiekārto bērnu atpūtas laukumus un publiskās peldvietas, kamēr pašvaldība un uzņēmēji cenšas, lai uz viņu ēku fasādēm būtu patīkami skatīties, atrodas arī tādi antisociāli elementi, kam visas šīs lietas tik ļoti nepatīk, ka nākas nodarboties ar to graušanu, bojāšanu un apkrāsošanu.

Svaigākais postījums vēl joprojām ir redzams Jaunlazdonā, kur tikai pērn izveidotajā bērnu atpūtas laukumā guļ kaudzē sagāztas šūpoles. Taču šis ir tikai viens no postījumiem, kas veikts Madonas pilsētvidē, teju vai katru nedēļas nogali tai vai citā pilsētas vietā var manīt kāda uz grautiņu noskaņota cilvēka (vai cilvēku) rīcības sekas.
Madonas pilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters, jautāts par postījumiem pilsētā, savos izteikumos nav īpaši izvēlīgs un demolētājus sauc par slimiem cilvēkiem, kuri ar šādu rīcību cenšas kompensēt pašu kompleksus.

– Es pats viņiem sadotu pa ausīm. Šādai rīcībai par attaisnojumu nevar būt nedz smaga bērnība, nedz grūta galva. Paši mēs bērnībā esam blēņas darījuši, taču tas, kas šobrīd notiek pilsētā, ir vienkārši idiotisms. Ja var izdemolēt teju vai visu karjera ezera labiekārtoto teritoriju un pat izcelt ietvju betona apmales, pēc tam tās sadauzīt ar akmeņiem, es citu vārdu, kā raksturot šo cilvēku rīcību, nezinu, – ir sašutis Andrejs Ceļapīters.
Šie, kaut arī redzamākie, nav vienīgie postījumi, kas pēdējo pāris gadu laikā nodarīti pilsētas objektiem.

Pagājušajā gadā kāda jautra kompānija bija pamanījusies izdauzīt teju vai visus apgaismes ķermeņus, kā arī iemest strūklakas dīķī visai masīvo koka solu. Demolētāji nav žēlojuši arī muzeju un bibliotēku, kas arī palika bez gaismekļiem, kā arī diviem pakešu logiem, kurus, nākot no kāda vēla pasākuma, ar ķieģeli izsita iekarsuši svinētāji.
Regulāri tiek apzīmētas ēku sienas (ēku, kurā atrodas „Stara" redakcija, arī kāds pamanās šad tad apķēzīt). Pēc domē veiktajām aplēsēm, kopējie zaudējumi mērāmi vairākos tūkstošos latu.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 05.07.2007.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px