Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Valdības iecere neindeksēt pensijas aprīlī

Redakcija

Autors • 11.03.2009.

Burtu lielums

Kā vērtējat valdības ieceri neindeksēt pensijas aprīlī? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Kārlis Jaunrubenis no Aronas pagasta: – Tas nebūs pareizi, jo dzīves dārdzība, it īpaši pēdējā laikā, ir stipri jūtama. Tas valdībai jāņem vērā un pensijas aprīlī tomēr vajadzētu palielināt. Es gan šaubos, vai jauno valdību vispār apstiprinās. Viss var mainīties pēdējā brīdī, un tad vēl nevar zināt, kā īsti būs.

Vizbulīte no Aronas pagasta: – Tas būs ļoti slikts lēmums, jo šajā laikā daudzi paliek bez darba. Kā iztiks ģimenes, ja vēl tiem pašiem pensionāriem, kas varbūt palīdz meitai, dēlam vai mazbērniem, neindeksēs pensijas? Ko iesāks tie pensionāri, kas dzīvo labiekārtotos dzīvokļos, pēc tam, kad samaksās par siltumu, īri, ūdeni, jo pēc PVN palielināšanas pakalpojumi un viss pārējais ir kļuvis dārgāks, vēl arī dārgie medicīnas pakalpojumi un dārgās zāle. Tas būtu jāpatur prātā jaunajai valdībai, ko, manuprāt, apstiprinās noteikti, jo visi ir ieinteresēti saglabāt savus ministru krēslus.

Madonietis Viktors Moseikovs: – Kur valsts lai ņem līdzekļus pensiju indeksācijai? Šodien mūsu valstī jau visnodrošinātākais ir pensionārs, jo viņam katru mēnesi ir stabils ienākumu avots, un – pats galvenais – pensionārs prot ar pensiju rīkoties un iztikt. Tiem, kas pieraduši dzīvot pāri saviem līdzekļiem, tagad ir lielas problēmas. Domāju, jauno valdību apstiprinās obligāti, jo nav jau kur dēties. Taču tā turpinās I. Godmaņa kursu un finansiālās situācijas uzlabošanai pieņems vēl nepopulārākus lēmumus. Tikai šī valdība mazāk izjutīs sabiedrības negatīvismu.

Anna no Bērzaunes: – Ja pārdomā visus tēriņus, ar pensiju kaut kā jau iztikt var. Esmu iztikusi ar mazāku pensiju un iztikšu arī tagad. Galvenais, lai pensiju nesamazina, jo arī tādas runas ir jau izskanējušas. Visvairāk līdzekļu prasa malkas iegāde, kā arī zāles.

Arturs Medenis no Lazdonas: – Kā-da pensija ir, ar to jāiztiek. Man ir dzīvoklis ar malkas apkuri, un, protams, liela daļa pensijas jāatvēl tās iegādei. Toties zāles lietoju diezgan maz. Ja valdība pensiju nevar palielināt, tad vismaz lai to nesamazina.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px