„Stars" vēlējās uzzināt arī Madonas rajona izglītības iestāžu direktoru viedokļus par Saeimas ārkārtas sēdes lēmumu atstāt izglītības un zinātnes ministri Baibu Rivžu amatā.
Ir sācies lielais atvaļinājumu laiks, tāpēc izdevās sazvanīt tikai Lubānas vidusskolas direktoru Tāli Salenieku un Varakļānu vidusskolas direktoru Juri Dalecki. Jautāts par savu viedokli sakarā ar B. Rivžas atstāšanu amatā, Tālis Salenieks bija atturīgs: – Tas lai paliek pie manis.
Juris Daleckis gan labprāt dalījās savā viedoklī un Saeimas lēmumu kopumā vērtēja pozitīvi: – Ne jau no izglītības ministra daudz kas ir atkarīgs. Īstenībā tas atkarīgs no valsts politikas, bet, ja runājam par Rivžas kundzi, man bija tas gods ar viņu konkrēti satikties un sarunāties – viņa skolu vadītājiem un skolotājiem ir daudz pieejamāka nekā varbūt viens otrs bijušais ministrs.
To, kāpēc daudzi tomēr nevēlas redzēt ministri savā amatā, J. Daleckis skaidroja šādi: – Izglītība un veselības aprūpe vispār ir vājākie posmi valstī, līdz ar to arī opozīcijai ir vieglāk atrast trūkumus, kuru izglītības sistēmā ir daudz un dažādi. Man negribētos teikt, ka tieši ministre ir vainīga. Es arī nezinu, cik daudz viņa ir strādājusi, lai apgūtu ES un dažādu fondu naudu, kaut gan mums – skolu vadītājiem – ir zināmi gan Eiropas fondi, gan tas, kādi projekti jāraksta. – Lai ministres darbs turpmāk būtu veiksmīgs, J. Daleckis uzskata, ka „Latvijai vispār vajadzētu būt ilglaicīgai politikai, kur būtu skaidri zināms, uz ko mēs ejam un ar ko strādājam, citādāk mēs te mētājamies kā no viena grāvja otrā. Vienu sistēmu atmetam, vietā liekam citu, kas varbūt vēl nemaz nav kārtībā. Kopumā esmu par to, lai Baiba Rivža paliek savā amatā".
Autore: LAURA VOITIŅA