Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Kā jūs vērtējat ievērojamo veselības aprūpes pakalpojumu maksas palielinājumu ar 1. martu?

Redakcija

Autors • 04.03.2009.

Burtu lielums

Kā jūs vērtējat ievērojamo veselības aprūpes pakalpojumu maksas palielinājumu ar 1. martu? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madonietis Gunārs Mats: – Jāsaka tā, kam veselība ir, tie var nesatraukties. Savukārt tiem, kam tās nav un kam jāārstējas, regulāri jālieto medikamenti, problēmas būs ļoti lielas, jo daudziem jau nav to līdzekļu. Visu taču samazina, algas ieskaitot. Un pavīd jau runas, ka jāsamazina arī pensijas. Skaidrs ir viens – cilvēks šodien tiek izģērbts…

Madonietis Oļegs: – Sadārdzinājums ir par traku, un tas nevar neietekmēt cilvēku veselības stāvokli. Tagad daudzi pie ārsta nemaz neies. Domāju, ka valdībai tomēr jāmeklē kāds cits risinājums. Lai nebūtu tā, ka pēc ārstēšanās slimnīcā cilvēki, paliekot bez iztikas līdzekļiem, mirtu bada nāvē.

Madoniete Daina Vilciņa: – Tas ir koks ar diviem galiem. Tagad cilvēki paši vairāk rūpēsies par savu veselību, vairāk lietos zāļu tējas un citus dabiskos līdzekļus, pie katras mazākās kaites neskries uz aptieku un neindēs savu organismu ar ķīmiju. Bet pie ārsta, ja būs nepieciešamība, ies tāpat un maksās pēc jaunajiem izcenojumiem. Taču noteiktā maksa par ārstēšanos slimnīcā gan ir katastrofa.

Skaidrīte Zukule no Jaunkalsnavas:
– Sekas ir grūti prognozēt. Katrā ziņā šāds valdības lēmums ir liels pārsteigums. Daudziem būs ļoti grūti samaksāt par vizītēm pie ārsta un vēl grūtāk, ja ne neiespējami, – par ārstēšanos slimnīcā, jo darba nav, ienākumu nav, visapkārt bezdarbs. Ja nu vienīgi pašvaldība šajā situācijā varēs iedzīvotājiem ko palīdzēt…

Madonietis Matīss Kalniņš: – Par veselības aprūpi būtu jārūpējas gan pašiem iedzīvotājiem, gan valstij. Tas ir nepareizs lēmums, nosakot iedzīvotājiem maksu par ārstēšanos slimnīcā 12 latu dienā. Tas tikai palielinās darba iespējas kapračiem, jo dakteri jau neko daudz nevarēs izdarīt, ja slimības būs ielaistas. Lai valstī kaut ko mainītu, mazākais, ko katrs varam izdarīt, ir piedalīties vēlēšanās.


Aptauju veica: ŽEŅA KOZLOVA


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px