28. martā Madonas pilsētas sporta hallē norisinājās starpnovadu skolu sporta olimpiāde "Madonas balva 2012".
Sporta olimpiādes mērķis bija ne tikai noskaidrot sportiskākās skolas, bet arī sagādāt sporta svētkus. Šo pasākumu organizēja sporta skolotāju metodiskā apvienība. Ērika Pomere, kas kopš šā mācību gada vada metodisko apvienību, koordinēja olimpiādes gaitu.
– Starpnovadu sporta olimpiāde "Madonas balva 2012" notiek otro gadu. Par šīs tradīcijas aizsākumu paldies sporta skolotāju metodiskās apvienības iepriekšējai vadītājai Agnesei Caunei. Iestrādes, kas jau bija, nedaudz pilnveidojot un pamainot, olimpiādes programmā ir gan teorijas zināšanu pārbaude, gan stafetes un dažādas aktivitātes. 2. sporta olimpiādes sacensībās 7.-9. klašu grupā piedalās 19 skolas, bet 10.-12. klašu grupā piedalās 7 vidusskolu komandas, kas pārstāv Varakļānu, Cesvaines, Lubānas, Ļaudonas, Madonas pilsētas 1. un 2. vidusskolu, Madonas Valsts ģimnāziju. Katru komandu veido trīs zēni un trīs meitenes. Komandu uzdevums ir veikt dažādas stafetes, īpaši patīk "Lielā balva", ir arī basketbola, futbola un florbola stafete, tāllēkšana no vietas (kur viens dalībnieks sāk, otrs turpina; sarēķina, kuras skolas komanda tālāk aizlec). Kad ir veiktas stafetes, skolēni brīvi var iesaistīties dažādās aktivitātēs, kur, izpildot uzdevumus (piemēram, vingrošanas apļu mešana, florbola metieni, rāpšanās pa "klinšu sienu", basketbola soda metieni, frīsbija šķīvju mešana), iegūst zīmodziņus, – pastāstīja Ērika Pomere.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 03.04.2012.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto