Ceturtā vieta sportā ir pati nepateicīgākā, jo trūcis tikai viena soļa līdz goda pjedestālam. Diemžēl šosezon ar ceturto vietu samierināties vajadzēja Madonas florbola komandai FK „Madona".
Pēc veiksmīgi aizvadītas regulārās sezonas, kurā zaudējums tika piedzīvots tikai vienu reizi, kā rezultātā izcīnīta pirmā vieta 1. līgas Vidzemes apakšgrupā, izslēgšanas spēlēs tik veiksmīga uzvaru sērija vairs neturpinājās. Ceturtdaļfinālā trīs spēļu summā, spēlējot līdz divām uzvarām, komanda tika galā ar centra apakšgrupas ceturto spēcīgāko komandu „Jelgavas novads" (8 : 6; 10 : 11 un 7 : 6). Nākamais pretinieks, ar kuru nācās cīnīties pusfinālā, – „Latgale" – izrādījās nepārkožams rieksts. Kaut arī spēle vienādos sastāvos aizritēja vienlīdzīgi, veiksmīgā spēle skaitliskajā vairākumā bija tā, kas pusfinālā svaru kausus nosvēra par labu „Latgalei" – 8 : 4 un 8 : 5 (puse no „Latgales" vārtiem tika gūta, spēlējot skaitliskajā pārsvarā). Diemžēl arī mazais fināls – spēle par trešo vietu, kas notika Madonas sporta centrā, neļāva sezonu nobeigt uz patīkamas nots. Vienlīdzīgā spēlē, kur nevienai no komandām neizdevās gūt vairāk kā vienu vārtu pārsvaru un trešā trešdaļa tika uzsākta ar rezultātu
4 : 4, mača galotnē tomēr veiksmīgāka izrādījās florbola komanda „Ķekavas Bulldogs", kas visā spēlē uzvarēja ar rezultātu 5 : 7, madoniešus atstājot ārpus godalgoto komandu trijnieka. Zīmīgi, ka šosezon pirmās trīs vietas ieņēma tikai centra apakšgrupā spēlējošās komandas. Daļēji ar to arī var izskaidrot apstākli, kādēļ komanda, kas savā apakšgrupā ieņēma pārliecinošu pirmo vietu, beigu beigās palika bez medaļām. Cerams, ka, veidojot nolikumu nākamajai sezonai, Latvijas Florbola savienība ņems vērā šīssezonas pieredzi un apakšgrupas komplektēs tā, lai visas komandas regulārajā čempionātā pēc iespējas labāk spētu sagatavoties izslēgšanas spēlēm.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 18.04.2012.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
AGRA VECKALNIŅA foto