Viļānu novada atklāto individuālo čempionātu "mazajā" dambretē kuplināja arī Madonas reģiona pārstāvji no Madonas, Lubānas un Varakļānu novada.
Tāpat kā pirms mēneša atklātajā kausa izcīņā arī šoreiz jau kopš starta no pārējiem "aizbēga" abi favorīti – meirānietis Valdis Mass un viļānietis Mārtiņš Asars. Savstarpējo partiju noslēdzot neizšķirti un uzvarot visus pārējos konkurentus, viņi atkal pie finiša nonāca blakus, un pēc nolikuma uzvarētāja noteikšanai bija jāspēlē divas partijas ar saīsinātu laika kontroli. Pirmā partija atkal noslēdzās neizšķirti, taču otrajā šoreiz uzvarēja Valdis, tādējādi revanšējoties par kausa neiegūšanu un tiekot pie zelta medaļas kā Viļānu novada čempions. Cīņā par bronzas medaļu arī divi dalībnieki finišu sasniedza ar vienādu rezultātu – viļānietis Ēriks Saprovskis un saikavietis Mārtiņš Šulmanis, bet koeficients labāks izrādījās pirmajam. Veiksmīgi kungu konkurencē cīnījās Degumnieku pārstāve Marita Mozais, ieņemot astoto vietu. Dāmu grupā viņa tika pie zelta medaļas, nedaudz apsteidzot viļānieti Broņislavu Puduli. Kā devītais finišēja (abās dambretēs – lēnajā un ātrajā) Varakļānu novada čempions Zenons Zeimuls. Ātrspēlē pārliecinoši pie otras zelta medaļas tika Valdis Mass, tikai vienā partijā pārtērējot apdomas laiku un uzvarot pārējās piecpadsmit. Otru sudraba medaļu saņēma Mārtiņš Asars, bet pie bronzas tika sacensību organizators Ivans Volosanovs. Mārtiņš Šulmanis šoreiz samierinājās ar vietu sešniekā, bet Marita Mozais arī šeit bija astotā (ātrspēlē dalībnieki cīnās kopējā konkurencē).
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 06.03.2012.
Autors: MĀRTIŅŠ ŠULMANIS