Visvairāk ugunsgrēku reģistrēts dežūrmaiņā no 31. decembra rīta līdz 1. janvāra rītam. VUGD izbrauca uz 54 izsaukumiem, tajā skaitā dzēsti 24 ugunsgrēki un veikts 21 glābšanas darbs. Šī diennakts bijusi arī traģiski liktenīga diviem Madonas novada Praulienas pagasta iedzīvotājiem.
31. decembrī ap pulksten 8 dega divstāvu dzīvojamā māja. Ugunsgrēkā gāja bojā apmēram 30 gadu veca sieviete un vīrietis. Ģimenē bez vecākiem palika trīs mazgadīgi bērni. Ugunsgrēka iespējamais iemesls – uz mūzikas centra bez uzraudzības atstāta svece. Aizdedzies gan mūzikas centrs, gan sintētiskie aizkari. No dūmiem no rīta uzmodušies pirmajā stāvā guļošie trīs bērni, kas saukuši palīgā kaimiņus, kuri izsaukuši ugunsdzēsējus.
VUGD Madonas daļas inspektors Erlands Stangainis pastāstīja: – Izsaukumu uz ugunsgrēka vietu saņēmām piektdien pulksten 8.06, un ugunsdzēsēji tur ieradās pulksten 8.30. Jau pēc 20 minūtēm ugunsgrēks bija lokalizēts. Tiesa gan, jāteic, ka ugunsgrēks nebija liels – degšanas platība bija vien 1,5 kvadrātmetri, taču bija ļoti liels piedūmojums. No stiprās dūmu koncentrācijas pat bija jau nodzisušas liesmas. Apskatot notikuma vietu, ugunsdzēsēji pamanīja uz mūzikas centra atstātas degošas svecītes metāla ietvaros (ploškas), un sākotnējais pieņēmums ir, ka ap pulksten 5.30, aizdegoties mūzikas centram, arī izcēlās šis traģiskais ugunsgrēks. Tāpat izskanējusi informācija, ka iepriekšējā vakarā šajās mājās nav bijis elektrības. Taču notikušā apstākļus vēl noskaidros policija.
Madonas slimnīcas ambulatorās nodaļas vadītāja Astrīda Svilāne informēja, ka slimnīcas mediķi bērnus apskatījuši, taču nekādas veselības problēmas viņiem nav konstatētas, un tajā pašā dienā trīs, deviņus un vienpadsmit gadu vecajiem bērniem pakaļ atbraukuši radinieki.
Autore: LAURA VOITIŅA