Marta pēdējā nedēļa ikvienam latvietim saistās ar paša piedzīvotām, ģimenes locekļu, draugu vai radu stāstītām atmiņām par notikumiem tālajā 1949. gadā. Arī Madonas pansionātā dzīvo cilvēki – Anna Slempere, Vija Dzenovska un Andrejs Bočka, kuri atsevišķi vai kopā ar savām ģimenēm tika izsūtīti uz Sibīriju.
Katra cilvēka atmiņu stāsts ir ļoti individuāls un dod iespēju vairāk izprast to dienu drausmīgos notikumus. Tie, kuri pārdzīvojuši izsūtījuma šausmas, vēlas dalīties pieredzē ar jaunatni, lai spēcinātu viņu garu, lai dotu savu artavu jaunatnes patriotiskajā audzināšanā.
Atsaucoties cilvēku iniciatīvai, 29. martā Madonas pansionātā tika sarīkota starppaaudžu diskusija „Vēsture mūsu atmiņās". Sarunā piedalījās Madonas pansionātā dzīvojošie cilvēki, Madonas reģiona politiski represēto biedrības vadītāja Elza Serdāne, vēstures skolotāja Inita Lazdupe un jaunietes – Gunita Ščeglova, Iveta Metule, Kintija Rusinova, Laura Lazdiņa, kas bija ieinteresētas vēstures stundās apgūtās zināšanas par represijām papildināt ar cilvēku, kuri represijas piedzīvojuši, liecībām.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 11.04.2012.
Autore: STAŅISLAVA POMMERE,
Madonas novada pašvaldības
sociālā dienesta sociālā darbiniece
Foto no pasākuma