18. aprīlī Cesvaines vidusskolā notika Vidzemes reģionālais pedagogu seminārs „Mūsdienu skolotājs – personība, kompetences un inovācijas iespējas".
Uz semināru, kas skolotājiem deva iespēju paplašināt personiskos apvāršņus, ieradās kupls interesentu skaits – 166 dalībnieki, pasākumu vadīja Sanda Aleknaviča. Ar pašsacerētu dziesmu sarīkojumu atklāja Cesvaines vidusskolas audzēkne Anastasija Panasjuka, kas marta sākumā veiksmīgi piedalījās šovā „Dziedi savai pilsētai!". Otra Cesvaines mūziķe – Vita Krūmiņa – ļāva iedziedāties it visiem klātesošajiem, tā atrisinot nelielo vieslektoru aizkavēšanos un ļaujot izbaudīt zāles akustiskās iespējas.
Uzrunājot izglītības darbiniekus, Cesvaines novada pašvaldības vadītājs Vilnis Špats izteica viedokli par diskutablām tēmām izglītībā.
– Ministra Roberta Ķīļa reformu plāni raisa pārdomas, – iesāka Vilnis Špats. – Vaučeru sistēma man kā pašvaldības darbiniekam neliekas pieņemama, tā varētu darboties vien Rīgā. Ministrijas tīrīšana savukārt ir atbalstāma, jo tad, kad nodega Cesvaines pils, kurā atradās vidusskola, staigāju pa ministrijas kabinetiem, un mani lūgumi bija kā pret mūri. Dokumenti zuda, atbilžu nebija, to atceros ar šausmām. Tad nolēmu runāt ar augstākajām politiskajām personām – ministriem…
Par mācību gada pagarinājumu Vilnis Špats izteicās skeptiski. „No savas pieredzes atceros garās vasaras brīvdienas un skolas sākumu 1. septembrī – arī tagad tas būtu jauks risinājums."
Pašvaldības vadītājs secināja, ka visas reformas vērstas uz to, lai taupītu naudu, to pārdalītu ekonomiskāk, taču tas, par ko vajadzētu runāt, bet ministrs nerunā, ir mācību programmu pārstrukturizēšana un ministrijas darbs komandā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 24.04.2012.
Autore: INESE ELSIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto